دانستنی‌ها

چرا یک برنامه‌نویس باید در مسابقاتی مانند جاواکاپ شرکت کنند؟ نظر شما چیست؟

همانطور که در جریان هستید،‌ ثبت‌نام سومین مسابقه عمومی جاواکاپ در حال انجام است، اما به راستی چرا یک برنامه‌نویس باید در چنین مسابقاتی شرکت کند؟

lcpc09-01-big

احتمالا شما هم در دوران تحصیل خود افرادی را مشاهده کرده‌اید که زمان زیادی را برای تمرین روی مسابقات صرف می‌کنند اما ممکن است بپرسید چرا باید در چنین چیزی انقدر عمیق شویم؟ در این‌جا چند دلیل از نگاه شرکت‌کنندگان این مسابقات و برگزارکنندگان آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

۱. اعتماد به نفس در کدنویسی

در حقیقت با شرکت در این مسابقات و تمرین برای آن‌ها شما تمیزتر کدنویسی می‌کنید، از داده‌ساختارهای پیشرفته‌تری در کد خود استفاده می‌کنید، به حدی از توانایی خواهید رسید که با یک نگاه اجمالی باگ کد خود را کشف کنید و به طور کلی می‌توانید به کیفیت کد خود نسبت به فردی که با این مسابقات روبرو نشده است افتخار کنید.

۲. به خاطر سپردن مفاهیم

دانشجویان بسیاری هستند که دروس زیادی را می‌گذرانند اما تقریبا تا آخر ترم همه چیز را فراموش می‌کنند. وقتی مدام در حال برنامه‌نویسی هستید، مفاهیم را به صورت واضح می‌بینید و از آن‌ها استفاده می‌کنید به این ترتیب در حافظه خود تثبیت می‌نمایید.

۳. عزت نفس درونی

با یک کارایی مطلوب شما می‌توانید عزت نفس خود را تا حد زیادی بالا ببرید. حتی اگر لحظه‌ای احساس حماقت نسبت به خودتان داشتیم با یکی دو تمرین به حالت قبل باز می‌گردید.

۴. سرگرمی

مسلما احساس شعفی که از حل مساله برنامه‌نویسی حاصل می‌شود را درک کرده‌اید. این دلیل خوبی است که کدنویسی را روی سایت‌های آنلاین آغاز کنیم. مسابقه و هیجان ناشی از آن نیز اصلا قابل چشم‌پوشی نیست. هرچند جوایز هم نمی‌توان نادیده گرفت.

۵. رزومه

شرکت‌ها می‌دانند که شرکت در یک رقابت برای دانشجویان بسیار عالی است و هنگامی که به دنبال نیروی جدید هستند برای آن ارزش قائل می‌شوند. این نشان می‌دهد که شما فرد سخت‌کوشی هستید و از رقابت و مقایسه با دیگران بیمی ندارید.

۷. اتصال به شرکت‌های بزرگ

مسابقات فرصت خوبی برای اتصال به شرکت‌های بزرگ را فراهم می‌آورند که به طور معمول ارتباط با آن‌ها دشوار است. بدون در نظر گرفتن پیشینه تحصیلی‌تان، اگر شما مهارت پیروزی در چنین مسابقاتی داشته باشید می‌توانید به این شرکت‌ها متصل شوید.

ارتباط با شرکت‌ها از طریق قدیمی خیلی سخت بوده و به دانش آکادمیک عالی نیاز دارد تا درخواست شما دیده شود اما به جای آن در مسابقات آنان شرکت کنید و شانس این را خواهید داشت که با عملکرد خود بتوانید مدیران ارشد آنان را تحت تاثیر قرار دهید.

۸. خودتان را به چالش بکشید

مسلما همه شرکت‌کنندگان در مسابقه پیروز نخواهند شد اما حتی اگر نتوانید جایزه بزرگ را ببرید توانسته‌اید خودتان را محک بزنید.  به این ترتیب چیزهای جدیدی یاد می‌گیرید و مهارت‌های جدیدی به دست می‌آورید و تجربه جدیدی برایتان خواهد بود که در آینده در مورد آن صحبت کنید.

۹. استعدادهایتان را نشان دهید.

خیلی از دانشجویان فکر می‌کنند به نمایش گذاشتن استعداد‌ها و توانایی‌هایشان در دانشگاه دشوار است. تمرینات و امتحانات نمی‌توانند به خوبی قابلیت‌های دانشجویان را نشان دهند اما این مسابقات با طرح مسائل واقعی یا حساب شده می‌توانند در نشان‌دادن استعدادهایتان به شما کمک کنند.

۱۰. دلیل شما؟

دلیل شما برای شرکت یا عدم شرکت در این مسابقات چیست؟ لطفا در نظرسنجی که در این رابطه هم‌اکنون در ستون سمت راست سایت قرار گرفته است شرکت نمایید.

منابع:

https://www.quora.com

http://www.topuniversities.com/

https://studentcompetitions.com/

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. سلام اولا من هنوز احساس میکنم آمادگی ندارم ولی حتما در دوره بعدی شرکت میکنم و هدف از شرکتم در دوره محک زدن خودمه که اگر برنده هم نشم ولی در حد مطلوب باشم به خودم امیوار میشم و البته که این اتفاق میوفته چون من جاوا و برنامه نویسی رو دوست دارم

  2. سلام . مطمئنا مسابقات برنامه نویسی بی تاثیر نخواهد بود ولی مهمتر از همه ، کسی که علاقمند به برنامه نویسی باشد منتظر فرصت ها نمی ماند و نخواهد ماند بلکه فرد علاقمند و پرتلاش فرصت ها را با دست خودش و برای خودش به وجود می آورد . شاید اینجور مسابقات بهانه باشند … موفق باشید .

  3. به نظر من مهم ترین دلیلش هم رزومه میتونه باشه برای من دانشجو که هیچ سابقه کاری ندارم و صرفا فقط به خاطر نداشتن رزومه “حجیم” با مشکل استخدام مواجه میشوم خیلی میتونه مناسب باشه

  4. جاواکاپ گواهینامه هم میده که خیلی مهمه. یعنی چند نفر جایزه میگیرند ولی خیلیها هم که عملکرد خوبی دارند گواهینامه میگیرند. این گواهینامه ها هم بدرد استخدام میخوره.
    به نظرم دیدار و آشنایی با همصنفی ها هم جذابه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا