دانستنی‌ها

سؤالات رایج درباره جاواکاپ

سؤالات رایج (FAQ) درباره جاواکاپ را در این صفحه ملاحظه بفرمایید.

 

(لطفاً سؤالات و ابهامات خود را به عنوان کامنت در همین صفحه ثبت نمایید تا در اولین فرصت به آنها پاسخ دهیم.)

 

 

درباره موقعیت‌های شغلی و آگهی‌های استخدام:

 

هزینه آگهی استخدام در سایت جاواکاپ چقدر است؟
در حال حاضر، امکان انتشار آگهی استخدام به صورت رایگان در سایت جاواکاپ وجود دارد. ما از شرکت متقاضی می‌خواهیم لینکی به سایت جاواکاپ در سایت شرکت خود اضافه کند (مثلاً در بخشهای لینکهای مفید) و حتی‌الامکان از تصویر زیر برای لینک به جاواکاپ استفاده کند:

در صورتی که آگهی استخدام شامل «پاداش جذب» باشد، معادل این پاداش (در صورت جذب) به انجمن جاواکاپ نیز پرداخت می‌شود. در صورتی که آگهی استخدام شامل «پاداش جذب» نباشد، تبلیغ و جذب نیرو به صورت رایگان ممکن است. شرکتهایی که آگهی شغلی خود را در جاواکاپ منتشر می‌کنند، مدرک جاواکاپ را برای استخدام نیرو به رسمیت می‌شناسند و اخذ این مدرک را مزیت محسوب می‌کنند.

یک شرکت چگونه می‌تواند تقاضای جذب نیرو روی سایت جاواکاپ قرار دهد؟
کافیست مدیر شرکت مربوطه، اطلاعات کامل مربوط به موقعیتهای شغلی مدنظر را به آدرس info@javacup.ir ارسال نماید. این ایمیل پاسخ داده می‌شود و ثبت موقعیت شغلی تأیید می‌گردد و یا در صورت نیاز، اطلاعات بیشتر استعلام می‌گردد. در ایمیل که ارسال می‌نمایید، حتماً باید موارد زیر را ذکر فرمایید:

– تیتر آگهی
– آدرس پستی شرکت
– آدرس سایت شرکت
– شماره تلفن شرکت
– توانمندی های مورد نیاز نیروهای درخواستی
– آدرس ایمیل شرکت جهت ارسال رزومه
– مهلت اعتبار این آگهی استخدام (تا چه تاریخی پذیرای رزومه‌های متقاضیان هستید؟)
– جایزه جذب (اختیاری)

پاداش جذب به چه معناست؟

شرکت‌های متقاضی جذب برنامه‌نویس، می‌توانند برای تشویق متقاضیان، پاداشی به منظور جذب ایشان تعیین نمایند. در این شرایط، شرکت متقاضی متعهد می‌کند که در صورت استخدام نیرویی که از طرف جاواکاپ معرفی شده، پاداش جذب تعهد شده را به وی اعطا کند. نحوه پرداخت و میزان پاداش را همان شرکت تعیین می‌کند و در سایت جاواکاپ پیشاپیش اطلاع‌رسانی می‌شود.

یکی از خدمات انجمن، ارسال رزومه و کارنامه شرکت‌کنندگان در آزمون به شرکت‌ها به منظور جذب ایشان است. چه تضمینی وجود دارد که انجمن جاواکاپ در ارسال نیروها برای جذب، جانب شرکت/شرکت‌های خاصی را نگیرد و به نفع آنها رفتار نکند؟

انجمن جاواکاپ در این زمینه تعهداتی دارد که جهت حفظ اعتبار خود، به آنها پایبند است. جاواکاپ کارنامه و رزومه شرکت‌کنندگان متقاضی استخدام را به شرکت‌های متقاضی جذب نیرو ارسال می‌کند. این کار در زمان مشخص و محدودی بعد از برگزاری آزمون اتفاق می‌افتد. اگر شرکت‌کننده، متقاضی جذب در شرکت خاصی باشد، اطلاعات وی فقط برای همان شرکت/شرکت‌ها ارسال می‌شود. در غیر این صورت، اطلاعات وی برای همه شرکت‌های متقاضی ارسال می‌شود تا برای فرایند جذب با وی تماس گیرند. قبل از ارسال اطلاعات متقاضیان به شرکت‌ها، که در هر آزمون زمانی مشخص دارد، از طرف جاواکاپ یا شرکت‌های دیگر با شرکت‌کنندگان درباره استخدام تماس گرفته نمی‌شود. بدیهی است که در صورت نگرانی شرکت‌ها، تعهدات ذکر شده به سادگی قابل راستی‌آزمایی است.

چگونه مخاطبان آگهی‌های شغلی را افزایش دهیم تا افراد بیشتری این آگهی را ببینند؟
– آگهی شغلی مندرج در جاواکاپ را در گروههای مختلف تخصصی و میان سایر همکاران ارسال کنید و به اشتراک بگذارید.

– در شبکه اجتماعی لینکدین، گروه فعالی با عنوان Iranian Java Developers وجود دارد. هم‌اکنون، صدها برنامه‌نویس و فعال حوزه جاوا در این گروه عضو هستند. یک مطلب برای این گروه بفرستید ​و آگهی شغلی را (با ذکر لینک آگهی در سایت جاواکاپ) ارسال فرمایید. مدیران این گروه، این آگهی را منتشر خواهند کرد. همچنین از همکاران خود بخواهید این مطلب در لینکدین را «لایک» کنند تا این مطلب به خوبی منتشر شود و بین برنامه‌نویسان حرفه‌ای لینکدین دیده شود.

 

همکاری و حمایت از انجمن جاواکاپ:

شرکت‌ها و افراد علاقمند، چگونه می‌توانند با انجمن جاواکاپ همکاری داشته باشند؟
انجمن جاواکاپ انجمنی باز است که به مشارکت و همیاری همه فعالان در صنعت نرم‌افزار متن‌باز اعتقاد دارد. دغدغه‌های جاواکاپ (مانند ارتقای کیفی، آموزش بهتر، تسهیل فرایند استخدام و غیره) مشکلاتی هستند که با تشریک مساعی شرکت‌های مختلف قابل حل خواهند بود و منافع فعالیت‌های جاواکاپ برای همه شرکت‌های فعال در این حوزه مشهود خواهد بود. علاقمندان می‌توانند از طرق مختلف جاواکاپ را یاری کنند، مانند:
– تقبل جایزه یک یا چند مسابقه جی‌کل و یا آزمون جاواکاپ
– حمایت مالی (اسپانسرشیپ) از انجمن

– حمایت مالی (اسپانسرشیپ) برای تولید محتوای رایگان آموزشی (اسلاید، مطلب آموزشی، سیلابس و غیره)
– حمایت‌های اجرایی، مانند تأمین فضا و محل برای برگزاری جلسات آزمون و جلسات همفکری و سیاست‌گذاری
– تبلیغ انجمن، گواهینامه‌ها و آزمون‌های جاواکاپ از طریق امکانات ممکن (سایت‌ شرکت‌ها، گروهها و میلینگ‌لیست‌های اینترنتی، بولتن‌ها، خبرگزاری‌ها و غیر)
– مشارکت در تولید محتوای آموزشی (اسلاید، جزوه، سیلابس آموزشی و غیره) و تولید محتوای سایت (اخبار، مقالات، مصاحبه با خبرگان حوزه و غیره)
– شرکت دادن پرسنل شرکت‌ها به صورت جمعی در آزمون‌های جاواکاپ

حمایت (اسپانسرشیپ) از انجمن یا آزمون‌های جاواکاپ چه منافعی دارد؟
– ذکر نام و نشان حامی در پوستر تبلیغاتی آزمون‌ها
– ذکر نام و نشان حامی در سایت جاواکاپ
– امکان ارائه فرصت‌های شغلی شرکت حامی در سایت جاواکاپ (در صفحه اول)
– امکان دریافت خدمات انجمن، به خصوص ارزیابی پرسنل شرکت، به صورت رایگان یا با تخفیف ویژه

 

درباره آزمون‌های جاواکاپ:

سؤال: شکل برگزاری آزمون‌های جاواکاپ چگونه است؟
پاسخ: آزمون به صورت کتبی و چند گزینه‌ای برگزار می‌شود. هر سؤال ممکن است بیش از یک گزینه صحیح داشته باشد. پاسخ اشتباه نمره منفی ندارد.

آیا در آزمون جاواکاپ فقط نحو (syntax) زبان جاوا مورد سؤال است؟ در آزمون جاواکاپ چه مهارت‌هایی سنجیده می‌شود؟
خیر. آزمون جاواکاپ می‌کوشد علاوه بر علم و تسلط شرکت‌کننده در زمینه زبان جاوا، میزان آمادگی وی برای کار در صنعت را نیز بسنجد. به همین دلیل مهارت‌های دیگری نیز مورد سنجش قرار می‌گیرد، مانند: توان حل مسأله، آشنایی با الگوهای طراحی، تست نرم‌افزار، و همچنین تمرکز و هوش و دقت شرکت‌کننده. برای اطلاعات بیشتر به صفحه آزمون‌ها و نمونه‌سؤالات موجود در سایت مراجعه فرمایید.

چه کسانی آزمون‌های جاواکاپ را طراحی می‌کنند؟
گروهی شامل مدرسان برنامه‌نویسی در دانشگاههای تراز اول و آموزشگاههای کشور، و فعالان صنعت نرم‌افزار. همه اعضای تیم طراحی آزمون‌های جاواکاپ، سال‌ها سابقه تدریس و سال‌ها تجربه در تولید نرم‌افزار دارند. طراحی آزمون‌ها به گونه‌ای است که علاوه بر جنبه علمی و دانشی، نیازهای عمومی صنعت نرم‌افزار کشور نیز در نظر گرفته شود.

چه کسانی در آزمون‌های جاواکاپ شرکت می‌کنند؟
دانشجویان، علاقمندان به زبان جاوا، برنامه‌نویسان آشنا با جاوا، و حتی برنامه‌نویسان حرفه‌ای.

آزمون‌های جاواکاپ چه سودی برای شرکت‌کنندگان دارد؟ چه خدماتی به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود؟
– ارزیابی میزان دانش و تسلط در حوزه‌های مختلف، ارائه کارنامه تفصیلی درباره بخش‌های مختلف آزمون
– ارائه مشاوره و پیشنهاد منابع برای مطالعه جهت رفع نقاط ضعف
– ارائه گواهینامه معتبر، مورد توجه شرکت‌های استخدام‌کننده (در صورت کسب حداقل امتیاز موردنیاز برای گواهینامه)
– کمک به جذب شرکت‌کننده در شرکت‌های نرم‌افزاری نیازمند نیرو، از طریق ارسال کارنامه و رزومه شرکت‌کنندگان
– جوایز نفیس و گواهی‌نامه برترین‌ها، برای نفرات برتر
– امکان استعلام کارنامه به صورت اینترنتی و آنلاین
– دریافت پاداش جذب (در صورت استخدام در شرکت‌هایی که پاداش جذب تعیین کرده‌اند)

چگونه یک شرکت می‌تواند پرسنل خود را در آزمون جاواکاپ ثبت نام نماید؟
یک ایمیل به آدرس info@javacup.ir ارسال فرمایید تا در پاسخ راهنمایی لازم خدمت شما ارائه شود.

آزمون‌های جاواکاپ چه سودی برای شرکت‌های نرم‌افزاری دارد؟
– کمک به جذب و استخدام نیرو در زمینه برنامه‌نویسی
– ارزیابی فنی کیفیت نیروهای متقاضی جذب. بسته کاملی شامل کارنامه، گواهینامه‌های اخذ شده در جاواکاپ و رزومه شرکت‌کنندگان برای شرکت‌های متقاضی ارسال می‌شود. این کار صرفاً برای شرکت‌کنندگانی که متقاضی استخدام هستند انجام می‌شود و برای سایرین، به خصوص کسانی که از طرف یک شرکت معرفی و ثبت نام شده‌اند، صورت نمی‌پذیرد.
– (در صورت ثبت‌نام پرسنل از طرف شرکت) ارزیابی برنامه‌نویسان به منظور تعیین سطح، تشخیص وضعیت کلی دانش در آن شرکت، تشخیص نقاط ضعف نیروها و برنامه‌ریزی برای مدیریت و آموزش برنامه‌نویسان.
– (در صورت ثبت‌نام پرسنل از طرف شرکت) امکان مقایسه جایگاه و رتبه پرسنل شرکت در مقایسه با سایر شرکت‌ها. البته در گزارشی که به مدیران ارائه می‌شود، عنوان و رتبه سایر شرکت‌ها مخفی و محرمانه خواهد بود و فقط آمار و ارقام مربوط به همان شرکت معلوم می‌شود.
– امکان برگزاری آزمون‌های اختصاصی برای شرکت‌ها.

شرکت‌های نرم‌افزاری که پرسنل خود را برای ارزیابی به آزمون جاواکاپ می‌فرستند، چگونه از حفظ اطلاعات پرسنل خود مطمئن باشند؟ شرکت‌ها نگران از دست دادن نیروها و یا درز اطلاعات مربوط به میزان مهارت نیروهای خود هستند.
اولاً اگر فردی از طرف یک سازمان برای آزمون معرفی شده باشد، انجمن جاواکاپ متعهد خواهد بود که اطلاعات وی (کارنامه، گواهینامه و غیره) را صرفاً به سازمان معرفی کننده ارائه کند. بدیهی است که انجمن جاواکاپ، برای حفظ اعتبار خود، این تعهد را حفظ می‌کند. اما برای رفع نگرانی فوق، تمهیدات زیر اندیشیده شده است:
– امکان ثبت نام شرکت‌کنندگان با کدشناسایی به جای نام و مشخصات واقعی. سازمانها و شرکتها می‌توانند پرسنل خود را به صورت فهرستی از کدهای شناسایی، که نام آنها نزد همان شرکت محفوظ است و در اختیار جاواکاپ قرار نمی‌گیرد، برای آزمون معرفی کنند. کارنامه و آمار این افراد با عنوان همین کدها به شرکت متقاضی ارائه می‌شود، به شرکت دیگری ارسال نمی‌شود و در صورت عدم علاقه شرکت مذبور، کارنامه و گواهینامه رسمی برای این افراد صادر نمی‌شود.
– امکان ارسال ناظر به جلسه آزمون توسط شرکت‌های متقاضی. در صورت ثبت‌نام با کد شناسایی، حضور ناظر شرکت‌ها در جلسه آزمون توسط جاواکاپ توصیه می‌شود تا مسؤولان شرکت، پرسنل شرکت‌کننده را احراز هویت کنند. برای سایر شرکت‌کنندگان که با نام ثبت‌نام کرده‌اند، احراز هویت توسط مسؤولان جاواکاپ انجام می‌شود.
– امکان برگزاری آزمون اختصاصی برای پرسنل شرکت‌ها. در این آزمون‌ها، کلید پاسخ‌های صحیح در اختیار مدیران شرکت قرار می‌گیرد و اطلاعات شرکت‌کنندگان و برگه‌های پاسخنامه، نزد مسؤولان همان شرکت محفوظ می‌ماند. البته در این نوع آزمون، امکان مقایسه جایگاه فنی پرسنل شرکت با دیگر شرکت‌ها میسر نخواهد بود.

نوشته های مشابه

‫۳۳ دیدگاه ها

 1. با سلام. در قسمت تمرین های خود آموز جاوا ، با وجود عضو بودن در سایت Quera امکان آپلود جواب ها وجود ندارد.
  دسترسی ها برداشته شده ؟لطفا راهنمایی در این زمینه بفرمایید.

  1. سلام
   دسترسی‌های قبلی کماکان برقرار است. این مشکل شما را ما مشاهده نکردیم. مراتب جهت بررسی به مدیران سایت کوئرا ارسال شد. انشاءالله به زودی اکر مشکلی وجود داشته باشد، برطرف می‌شود.

 2. شاید یک نکته مهم در آموزش برنامه‌نویسی همین باشد که نباید صد در صد به آموزش ها تکیه کنی. خودت باید دست به کد بشی و سعی کنی مساله را حل کنی. کوییزهای این دوره آموزشی هم به نظر استاندارد هستن و باید دست به کار بشی و با دانش اولیه و احیانا جستجوی در گوگل و رجوع به اسلایدها و منابع یک پروژه تقریبا واقعی را استارت بزنی.
  تا وقتی دستت را آلوده به کد نکنی چیزی یاد نمیگیری.
  البته این نظر بنده است. تا اساتید چی بفرمایند :))
  موفق باشید

  1. سلام

   تشکر از پاسخ . منظور از نوشته بنده غیر مبتدی بودن اموزش هست تا حدی اموزش داده شده و بعد ادامه کار رو به پذیرنده انتقال میدهد ولی برای یک مبتدی جزییات بیشتری رو باید فراهم کنن . البته این رو نمیشود فراموش کرد که تو هر چیزی تمرین بازم حرف اول رو میزنه
   مورد اول اینکه در کنار توضیحات دوست عزیز در اموزشها اگر منبع های بهتری برای اموزش کامل کردن دارین لطفا معرفی کنین ؟

   و مورد دوم اینکه بنده به دنبال برنامه نویسی اندروید هستم و خوب این رو میدونم اینها همه ابتدایی باید فرا گرفته بشه ولی میخوام بدونم تا کجا ادامه بدم چیکار کنم تا چه مرحله از اموزش بدرد من میخوره و یا اصلا راه دیگه ای رو باید برم ؟ ممنون میشم مثل لطف پاسخ دادن خوب شامل حال من بشه

   با تشکر

   1. سلام. با اجازه تا جایی که اطلاع داشته باشم، راهنمایی می‌کنم.
    به نظر من این دوره‌ی آموزشی کافیه برای شروع برنامه نویسی اندروید. البته فک کنم در حال حاضر قابلیت‌های جاوا ۸ در اندروید پشتیبانی نشه. در این صورت اون آموزش آخری هم که در مورد ویژگی‌های جاوا هشت هست، لازم نیست.
    درضمن من خیلی خیلی کم اندروید کار کردم. به نظر من اگر می‌خواین اندروید و شروع کنید، خیلی خوبه که از همین ابتدا متریال دیزاین یاد بگیرید. اگه بلد نباشید، کارتون خیلی سخت میشه. و اینکه بهتره از اندروید استدیو استفاده کنید تا اکلیپس.
    یه نکته‌ای هست که من خیلی بش اهمیت میدم و دوست دارم به شما هم بگم. من ابتدا قصدم از یادگیری جاوا، برنامه نویسی اندروید بود. نکته‌ای که هست اینه که وقتی شروع می‌کنیم به یادگیری یک زبان برنامه نویسی، به نوعی داریم بر روی اون زبان سرمایه گذاری می‌کنیم. پس بنابراین خیلی باید دقت کنیم که چیزی و انتخاب کنیم که حداقل تا ده سال آینده (به نظر من) همچنان وجود داشته باشه. مثلا زبان جاوا یک زبان بالغی هست و نزدیک به ۲۱ سال هست که به وجود اومده. پس مسلما آدم با خیال راحتری می‌تونه این زبان و انتخاب کنه و ادامش بده. اما اندروید بحثش جداست. فعلا زبان برنامه نویسی اندروید جاواست، اما ممکن خیلی زود به دلیل مشکلاتی که بین اوراکل و گوگل هست، گوگل زبان اندروید و به Golang یا همون GO تغییر بده. در این صورت کسانی که قبلا با جاوا کار می‌کردن، حالا باید گو یاد بگیرن. البته این مشکلی نیست. یاد گرفتن برنامه نویسی با یاد گرفتن کد فرق داره. کسی که برنامه نویسی و بلد باشه، یادگرفتن یک زبان دیگه براش راحته. اما من شخصا دوست ندارم با همچین مسائلی رو به رو بشم. به نظرم از این شاخه به اون شاخه میشه (هرچند گاهی اوقات تجربه‌ی خوبیه). پس پیشنهاد می‌کنم قبل از اینکه کاری کنی دقیق فکر کن و بررسی کن.
    درضمن با اطلاعات کمی که دارم، حقوق برنامه نویسان جاوا، خیلی بیشتر از برنامه نویسان اندروید هست.
    شاد باشی 🙂

    1. سلام و تشکر فراوان دوست عزیز

     متوجه شدم تمام صحبتهارو . همانطور که متوجه شدم برای برنامه نویسی اندروید در هر صورت جاوا رو باید اموخت که به این دلیل بنده جاوا رو یا بگیرین هم میتونم تو فیلد اپلیکیشن ساختن برم هم میتونم شاخه های دیگه جاوا رجوع کنم درسته ؟ بنده قصدم از جاوا در اولویت اول برای اپلیکیشن اندروید هست و شاید اولویت بعد برای چیزهای دیگه هست
     و مسیر الان میگین لاید مشخص کنم منم واقعا قبول ولی اگر در هر صورت دارم جاوا یادمیگیرم میخوام اپلیکیشن بنویسم و در کنارش برای قسمتهای دیگه

 3. دوست عزیز ایراد کار شما اینه که متغیر‌های سیستمی و درست مشخص نکردین. این پیامی که نوشته شده این و میگه که دستور javac و نمیشناسه. یه آدرس ایمیل بده تا آموزشی و برات ارسال کنم که نحوه‌ی انجام این کار و گفته. اینجا نمی‌ذارم که یه موقع تبلیغات نشه.

  1. منونم واقعا ممنون از پیگیری

   یه موردی باشه که مشکل رو کامل حل کنه من تمرین رو ادامه بدم چون این نتیجه نده ادامه دادن فایده نداره

   ایمیل بنده : arashmahboubi67@gmail.com

    1. سلام و خسته نباشین ممنون از کمک و پیگیری مکرر موفق شدم به چاپ رسوندم کلاس رو و واقعا از کمک شما ممنونم و راهی میشه برای تمرین برای تسلط من به این زبان و برنامه نویس اندروید

     فقط میخوام بدونم که این اموزش های جاواکاپ رو ادامه بدم با اینکه هیچی از جاوا نمیدونم این شروع خوبیه یا نه به اموزش دیگه ای رجوع کنم ؟

     و ابنکه از خودتون یه اطلاعات بدین که سریعتر شما رو پبدا کنم لطفا ؟
     حالا نرم افزار اجتماعی و………

     1. سلام. خوش حال شدم که مشکلتون حل شد. همیشه پی‌گیر باشید. مسلما همیشه مشکل حل میشه. فقط باید پی‌گیر بود.
      آموزش‌های جاوا کاپ خیلی خوبه. به جرات میگم که کامل‌ترین دوره در تمام آموزش‌های متنی و ویدیویی در ایران هست. مباحث با جزئیات کامل آموزش داده میشه و این جزئیات دقیق و حتی در خیلی از آموزش‌های خارجی زبان هم نمیشه پیدا کرد. بنابراین بهترین منبع همین دوره‌ی آموزشی هست. اما جاوا خیلی گستردست و مسلما باز هم تمام مباحث گفته نمیشه. به هر حال هرچی بیشتر مطالعه کنید، بیشتر چیز یاد می‌گیرید.
      برای مطرح کردن سوال هم بهتره که از سایت جواب یاب که در همین آموزش‌های جاوا کاپ هم تبلیغاتش شده، استفاده کنید. حتما هم تگ جاوا کاپ و بنویسید. اونجا افراد زیادی هستند که راهنمایی می‌کنند. من هم اگر در توانم باشه، حتما راهنمایی می‌کنم. موفق باشید.

      1. ممنون و تشکر . به این دلیل میگم جاوا کاپ خوی هست یا نه چون از اولین ویدیو توضیح داده نشد دونه به دونه کدها چی هست چجوری نوشته میشه . ولی خوب کلا همین رو ادامه خواهم داد و به مشکل بخورم حتما سوال میکنم . و امید وارم بتونم برنامه نویس بشم

       1. سلامی دوست عزیز

        خسته نباشید فراوان برای دوستان گرامی

        بنده سری اول اموزش را تمام کردم در طی اموزش اموزش را کامل متوجه شدم مثالهارو با خود اموزنده جلو رفتم ولی کوییزهای اخر رو به تنهایی نمیشه انجام داد اموزش طوری هست همون مثالها رو میشه حل کرد نه چیزه دیگر
        ینده دیگاهم یادگیری برنامه نویسی اندروید هست ایا الان این اموزشهارو ادامه بدم به نظرتون اگر ادامه بدم نیاز به اموزش در جاهای دیگر هم هست و یا اینکه کلا منیع اموزشیم رو عوض کنم ؟ بنده به عنوان مبتدی شروع به کار کردم فکر میکنم اموزش شما کلی هست و واقعا ممنون میشم من رو راهنمایی کنین و واقعا با فکر تر از شماها نیست تو این زمینه …

  1. نحوه نصب رو که تا دانلود گغتن و فایل اگزه . ولی کجا باید نصب بشه و فایل نوتی که داخلش اولین کد هست کجا ذخیره نیست !! داخل فیلم اول ، به مشکل خوردم شروع یلدگیری من هست الان من داخل کوند لاین ویندوز میزنم اجرا نمیشه فیل apps در فیلم اول بگین کجاست ؟

   1. سلام. دوست عزیز JDK رو که دانلود کردی، اگه از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنی که نصبش خیلی راحته. فقط اون فایل exe رو اجرا کن و از Next Next Finish استفاده کن تا نصب بشه. بعد از نصب باید دو تا کار انجام بدی. یکی اینکه برو به اون فولدری که جاوا نصب شده (معمولا در درایو C) و بعد برو به فولدر JDK. حالا آدرس این فولدر و کپی کن و بعد به متغیر JAVA_HOME در System Variable درست کن و اون آدرس و بش بده. دو باره در همونجا بگرد path و پیدا کن. برو آخر خط، یه ; (نقطه ویرگول یا سمی کالن) قرار بده و بعد آدرس فولدر bin که توی فولدر jdk هست و کپی کن و اونجا پیست کن. تا اینجا همه چیز درسته. به این آدرس برو دقیق گفته که متغیر‌های سیستمی کجاست.
    https://confluence.atlassian.com/doc/setting-the-java_home-variable-in-windows-8895.html
    بعد از این یه فایل Notepad اجرا کن که هم و در محل دسکتاپ ذخیرش کن. بعد هم اون چیزایی که توی آموزش گفته رو انجام بده. برنامه‌ت اجرا میشه.

    درضمن بد نیست جاوا کاپ کمی بیشتر تبلیغ کنه که دوستان سوالات و در جواب یاب بپرسن که اونجا سریع‌تر به پاسخ می‌رسن.

    1. سلام و خسته نباشید مجدد و واقعا ممنون که پاسخگو هستین
     بنده تمام مراحلی رو که گفتین بالا انجام دادم جدید و راهی رو هم که تو فیلم اول برا یتمرین اول کفته شده بود اونم انجام دادم قبلا .مشکل بنده از اماتور بودنم هست ولی برای یادگیری باید جلو برم قطعا طبق اموزش

     ولی مشکلی که هست اینجا من تمام مراحل رو بلد شدم تمام راه حل هارو انحام و تو به چیزه ساده گیردم

     در تست دو حالت ممکن که شما گفتین و تو فیلم گفت شد پس از نصب تو حالت اخر چه تو command line چه توcommand prompt هر دو تست و دستورات اموزشی رو برای اجرا برنامه اول که نشوتم hello رو چاپ کنه مشکل خورده .

     و فقط تو command prompt دستور جاوا ورژن رو میزنم جواب میده که نسخه نسبی چیه بقیه دستورات رو اصلا پاسخی نیست . حتی dir هم میزنم پیزی نیست یعنی فایلی نوت ساختم به اسم JavaClass نشون نمیده باید چطور کار کنم مشکا کدم قسمته با توجه به مدلهای مختلفی امتحانی

     1. سلام. اگه درست متوجه شده باشم مشکل شما اینه که نمی‌تونید برنامه‌ای و که در نت پد می‌نویسید و اجرا کنید. درسته؟

      ببینید مثلا در درایو C یک فایل نت پد ایجاد کنید با اسم App.java. دقت کنید که فرمتش حتما java. باشه (مثلا txt نباشه). حالا فایل نت پد و باز کنید و طبق آموزش داخل یه برنامه‌ی به اصطلاح Hello World بنویسید. دقت کنید که اسم کلاس باید با نام فایل یکی باشه. هر دو باید App باشن. عکس زیر و نگاه کنید توضیح دادم:
      http://s6.picofile.com/file/8283350618/2017_01_22_10_12_45.png

      اگر باز هم سولی بود بپرسید.

      1. بله ر وکامپایل مشکل هست . من تمام مراحل اموزش اول و تمرین اول رئ رفتم از نصب تا اجرا و به مرحله کومند لاین که میرسم حالا نمیدونم این وسط چیرو دارم اشتباه میکنم ولی تو کومند لاین پیدا نمیکنه زمانی که دستور جاوا سی رو میزنم هیچ کدومو نمیشناسه

       تمامه مراحلی که شما برای ساخت نوت گفتین زدم اما همین شکل هست

       الان جاوا رو داخل درایو سی که ویندوزم هم وصل هست نصبه و طبق گفته شما فایل نوت که داخلش برنامه نوشتم که جمله سلام رو اجرا کنم با همون اسم اپ با رعایت همه چی وجود داره البته بیرون از یک فایل یعنی همینطور تو درایو سی ذخیره کردم

       در مورد path هم که همون ادرسی کهع جاوا نصب شده و فیل bin کپی کردم و داخل path ذخیره کردم

       ولی تو همین قسمت ساده الان گیر کردم و شروع تمرینم رو خراب کرده

       1. وقتی javac و می‌نویسی، چه اروری میده؟ اگه می‌تونی یه عکس بذار.

       2. c>javac App.java
        ‘JAVAC’ is not recognized as an internal or external command
        operable program or batch file

        این رو میگه بعد از زدن کامپایل کردن داخل کومند لاین و الانم مثل گفته شما جاوا رو درایو سی من که ویندوز هم نصب هست و فایل نوت که داخل سی ذخیره هست و این نتیجه رو داخل کومند لاین داره میده

 4. سلام وخسته نباشد بنده تازه میخوام جاوا یا بگیرم و تو فیلم اول برای اجرا مشکل دارم . شما داخل فیلم تو قسمت ذخیره کردن کد نوشته تو نوت پد به فایل apps ذخیره کردین . لطفا دقیقا بگین کجا باید نصب بشه جاوا چون بنده داخل کومند لاین میزنم ولی اجرا نمیشه و بعد یه قسمتم هست کومند پروممپت اونجا هم بنده اکتحان مینم نمیشه . کجا نصب کنم و ذخیره کد ور کجا انجام بدم؟

 5. این آزمون ها هر چند وقت یک بار برگزار می شود؟ سالانه است؟ معمولا در چه زمانی برگزار می شود؟ از چند وقت قبل اطلاع رسانی میکنید؟

  ممنون

  1. ۲۹ مهر ماه ۹۵ سومین دوره برگزار شد. طی ماه های آینده یک آزمون شانس مجدد برای افرادی که آزمون قبلی را از دست داده اند یا نتوانسته اند گواهی نامه بگیرند برگزار خواهد شد.
   سعی بر آن است که هر سال یک آزمون داشته باشیم.

 6. آیا کارنامه و رزومه افرادی که نتوانسته اند نمره کافی برای کسب مدرک را کسب کنند، به شرکت های برای استخدام فرستاده میشود؟

  1. این مورد به درخواست شرکت‌ها بستگی دارد. اگر یک شرکت، فقط متقاضی دریافت کارنامه‌هایی که گواهینامه گرفته‌اند باشد، فقط همین موارد برایش ارسال می‌شود.
   لازم به تاکید است معرفی آزمون دهندگان به شرکتها در صورت اعلام عدم رضایت ایشان تحت هیچ شرایطی (چه موفقیت و چه عدم موفقیت در آزمون) صورت نمی گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا