دانستنی‌ها

سوالات رایج درباره جاواکاپ

سؤالات رايج (FAQ) درباره جاواکاپ را در اين صفحه ملاحظه بفرماييد.

 

(لطفا سؤالات و ابهامات خود را به عنوان کامنت در همين صفحه ثبت نماييد تا در اولين فرصت به آن‌ها پاسخ دهيم.)

 

درباره موقعیت‌های شغلی و آگهی‌های استخدام:

جهت اطلاع از شرایط درج آگهی استخدام به صفحه انتشار آگهی مراجعه کنید.

 

همکاری و حمایت از انجمن جاواکاپ:

سوال: شرکت‌ها و افراد علاقمند، چگونه می‌توانند با انجمن جاواکاپ همکاری داشته باشند؟
پاسخ: انجمن جاواکاپ انجمنی باز است که به مشارکت و هم‌ياری همه فعالان در صنعت نرم‌افزار متن‌باز اعتقاد دارد. دغدغه‌های جاواکاپ (مانند ارتقای کيفی، آموزش بهتر، تسهيل فرايند استخدام و غيره) مشکلاتی هستند که با تشريک مساعی شرکت‌های مختلف قابل حل خواهند بود و منافع فعاليت‌های جاواکاپ برای همه شرکت‌های فعال در اين حوزه مشهود خواهد بود. علاقمندان می‌توانند از طرق مختلف جاواکاپ را ياری کنند، مانند:

 • تقبل جایزه یک یا چند مسابقه جی‌کل و یا آزمون جاواکاپ
 • حمايت مالی (اسپانسرشيپ) از انجمن
 • حمايت مالی (اسپانسرشيپ) برای توليد محتوای رايگان آموزشی (اسلايد، مطلب آموزشی، سيلابس و غيره)
 • حمايت‌های اجرایی، مانند تامين فضا و محل برای برگزاری جلسات آزمون و جلسات هم‌فکری و سياست‌گذاری
 • تبليغ انجمن، گواهينامه‌ها و آزمون‌های جاواکاپ از طريق امکانات ممکن (سايت‌ شرکت‌ها، گروه‌ها و ميلينگ‌ليست‌های اينترنتی، بولتن‌ها، خبرگزاری‌ها و غيره)
 • مشارکت در توليد محتوای آموزشی (اسلايد، جزوه، سيلابس آموزشی و غيره) و توليد محتوای سايت (اخبار، مقالات، مصاحبه با خبرگان حوزه و غيره)
 • شرکت دادن پرسنل شرکت‌ها به صورت جمعی در آزمون‌های جاواکاپ

سوال: حمايت (اسپانسرشيپ) از انجمن يا آزمون‌های جاواکاپ چه منافعی دارد؟
– ذکر نام و نشان حامی در پوستر تبليغاتی آزمون‌ها
– ذکر نام و نشان حامی در سايت جاواکاپ
– امکان ارائه فرصت‌های شغلی شرکت حامی در سايت جاواکاپ (در صفحه اول)
– امکان دريافت خدمات انجمن، به خصوص ارزيابی پرسنل شرکت، به صورت رايگان يا با تخفيف ويژه

 

درباره آزمون‌های جاواکاپ:

سوال: شکل برگزاری آزمون‌های جاواکاپ چگونه است؟
پاسخ: آزمون به صورت کتبی و چند گزينه‌ای برگزار می‌شود. هر سوال ممکن است بيش از يک گزينه صحيح داشته باشد. پاسخ اشتباه نمره منفی ندارد.

سوال: آيا در آزمون جاواکاپ فقط نحو (syntax) زبان جاوا مورد سؤال است؟ در آزمون جاواکاپ چه مهارت‌هايی سنجيده می‌شود؟
پاسخ: خير. آزمون جاواکاپ می‌کوشد علاوه بر علم و تسلط شرکت‌کننده در زمينه زبان جاوا، ميزان آمادگی وی برای کار در صنعت را نيز بسنجد. به همين دليل مهارت‌های ديگری نيز مورد سنجش قرار می‌گيرد، مانند: توان حل مساله، آشنایی با الگوهای طراحی، تست نرم‌افزار، و هم‌چنين تمرکز و هوش و دقت شرکت‌کننده. برای اطلاعات بيشتر به صفحه آزمون‌ها و نمونه‌سوالات موجود در سايت مراجعه فرماييد.

سوال: چه کسانی آزمون‌های جاواکاپ را طراحی می‌کنند؟
پاسخ: گروهی شامل مدرسان برنامه‌نويسی در دانشگاه‌های تراز اول و آموزشگاه‌های کشور و فعالان صنعت نرم‌افزار. همه اعضای تيم طراحی آزمون‌های جاواکاپ، سال‌ها سابقه تدريس و سال‌ها تجربه در توليد نرم‌افزار دارند. طراحی آزمون‌ها به گونه‌ای است که علاوه بر جنبه علمی و دانشی، نيازهای عمومی صنعت نرم‌افزار کشور نيز در نظر گرفته شود.

سوال: چه کسانی در آزمون‌های جاواکاپ شرکت می‌کنند؟
پاسخ: دانشجويان، علاقمندان به زبان جاوا، برنامه‌نويسان آشنا با جاوا، و حتی برنامه‌نويسان حرفه‌ای.

سوال: آزمون‌های جاواکاپ چه سودی برای شرکت‌کنندگان دارد؟ چه خدماتی به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود؟
پاسخ:

 • ارزيابی ميزان دانش و تسلط در حوزه‌های مختلف، ارائه کارنامه تفصيلی درباره بخش‌های مختلف آزمون
 • ارائه مشاوره و پيشنهاد منابع برای مطالعه جهت رفع نقاط ضعف
 • ارائه گواهينامه معتبر، مورد توجه شرکت‌های استخدام‌کننده (در صورت کسب حداقل امتياز موردنياز برای گواهینامه)
 • کمک به جذب شرکت‌کننده در شرکت‌های نرم‌افزاری نيازمند نيرو، از طريق ارسال کارنامه و رزومه شرکت‌کنندگان
 • جوايز نفيس و گواهی‌نامه برترين‌ها، برای نفرات برتر
 • امکان استعلام کارنامه به صورت اينترنتی و آنلاين
 • دريافت پاداش جذب (در صورت استخدام در شرکت‌هایی که پاداش جذب تعیین کرده‌اند)

سوال: چگونه يک شرکت می‌تواند پرسنل خود را در آزمون جاواکاپ ثبت نام نمايد؟
پاسخ: يک ايميل به آدرس info@javacup.ir ارسال فرماييد تا در پاسخ راهنمایی لازم خدمت شما ارائه شود.

سوال: آزمون‌های جاواکاپ چه سودی برای شرکت‌های نرم‌افزاری دارد؟
پاسخ:

 • کمک به جذب و استخدام نيرو در زمينه برنامه‌نويسی
 • ارزيابی فنی کيفيت نيروهای متقاضی جذب. بسته کاملی شامل کارنامه، گواهينامه‌های اخذشده در جاواکاپ و رزومه شرکت‌کنندگان برای شرکت‌های متقاضی ارسال می‌شود. اين کار صرفا برای شرکت‌کنندگانی که متقاضی استخدام هستند انجام می‌شود و برای سايرين، به خصوص کسانی که از طرف يک شرکت معرفی و ثبت‌نام شده‌اند، صورت نمی‌پذيرد.
 • در صورت ثبت‌نام پرسنل از طرف شرکت:
  • ارزيابی برنامه‌نويسان به منظور تعيين سطح، تشخيص وضعيت کلی دانش در آن شرکت، تشخيص نقاط ضعف نيروها و برنامه‌ريزی برای مديريت و آموزش برنامه‌نويسان.
  • امکان مقايسه جايگاه و رتبه پرسنل شرکت در مقايسه با ساير شرکت‌ها. البته در گزارشی که به مديران ارائه می‌شود، عنوان و رتبه ساير شرکت‌ها مخفی و محرمانه خواهد بود و فقط آمار و ارقام مربوط به همان شرکت معلوم می‌شود.
 • امکان برگزاری آزمون‌های اختصاصی برای شرکت‌ها.

سوال: شرکت‌های نرم‌افزاری که پرسنل خود را برای ارزيابی به آزمون جاواکاپ می‌فرستند، چگونه از حفظ اطلاعات پرسنل خود مطمئن باشند؟ شرکت‌ها نگران از دست دادن نيروها و يا درز اطلاعات مربوط به ميزان مهارت نيروهای خود هستند.
پاسخ: اولا اگر فردی از طرف يک سازمان برای آزمون معرفی شده باشد، انجمن جاواکاپ متعهد خواهد بود که اطلاعات وی (کارنامه، گواهينامه و غيره) را صرفا به سازمان معرفی کننده ارائه کند. بديهی است که انجمن جاواکاپ، برای حفظ اعتبار خود، اين تعهد را حفظ می‌کند. اما برای رفع نگرانی فوق، تمهيدات زير انديشيده شده است:

 • امکان ثبت‌نام شرکت‌کنندگان با کدشناسایی به جای نام و مشخصات واقعی. سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌توانند پرسنل خود را به صورت فهرستی از کدهای شناسایی، که نام آن‌ها نزد همان شرکت محفوظ است و در اختيار جاواکاپ قرار نمی‌گيرد، برای آزمون معرفی کنند. کارنامه و آمار اين افراد با عنوان همين کدها به شرکت متقاضی ارائه می‌شود، به شرکت ديگری ارسال نمی‌شود و در صورت عدم علاقه شرکت مذبور، کارنامه و گواهينامه رسمی برای اين افراد صادر نمی‌شود.
 • امکان ارسال ناظر به جلسه آزمون توسط شرکت‌های متقاضی. در صورت ثبت‌نام با کد شناسایی، حضور ناظر شرکت‌ها در جلسه آزمون توسط جاواکاپ توصيه می‌شود تا مسئولان شرکت، پرسنل شرکت‌کننده را احراز هويت کنند. برای ساير شرکت‌کنندگان که با نام ثبت‌نام کرده‌اند، احراز هويت توسط مسئولان جاواکاپ انجام می‌شود.
 • امکان برگزاری آزمون اختصاصی برای پرسنل شرکت‌ها. در اين آزمون‌ها، کليد پاسخ‌های صحيح در اختيار مديران شرکت قرار می‌گيرد و اطلاعات شرکت‌کنندگان و برگه‌های پاسخنامه، نزد مسئولان همان شرکت محفوظ می‌ماند. البته در اين نوع آزمون، امکان مقايسه جايگاه فنی پرسنل شرکت با ديگر شرکت‌ها ميسر نخواهد بود.
 

نوشته های مشابه

‫33 دیدگاه ها

 1. با سلام. در قسمت تمرین های خود آموز جاوا ، با وجود عضو بودن در سایت Quera امکان آپلود جواب ها وجود ندارد.
  دسترسی ها برداشته شده ؟لطفا راهنمایی در این زمینه بفرمایید.

  1. سلام
   دسترسی‌های قبلی کماکان برقرار است. این مشکل شما را ما مشاهده نکردیم. مراتب جهت بررسی به مدیران سایت کوئرا ارسال شد. انشاءالله به زودی اکر مشکلی وجود داشته باشد، برطرف می‌شود.

 2. شاید یک نکته مهم در آموزش برنامه‌نویسی همین باشد که نباید صد در صد به آموزش ها تکیه کنی. خودت باید دست به کد بشی و سعی کنی مساله را حل کنی. کوییزهای این دوره آموزشی هم به نظر استاندارد هستن و باید دست به کار بشی و با دانش اولیه و احیانا جستجوی در گوگل و رجوع به اسلایدها و منابع یک پروژه تقریبا واقعی را استارت بزنی.
  تا وقتی دستت را آلوده به کد نکنی چیزی یاد نمیگیری.
  البته این نظر بنده است. تا اساتید چی بفرمایند :))
  موفق باشید

  1. سلام

   تشکر از پاسخ . منظور از نوشته بنده غیر مبتدی بودن اموزش هست تا حدی اموزش داده شده و بعد ادامه کار رو به پذیرنده انتقال میدهد ولی برای یک مبتدی جزییات بیشتری رو باید فراهم کنن . البته این رو نمیشود فراموش کرد که تو هر چیزی تمرین بازم حرف اول رو میزنه
   مورد اول اینکه در کنار توضیحات دوست عزیز در اموزشها اگر منبع های بهتری برای اموزش کامل کردن دارین لطفا معرفی کنین ؟

   و مورد دوم اینکه بنده به دنبال برنامه نویسی اندروید هستم و خوب این رو میدونم اینها همه ابتدایی باید فرا گرفته بشه ولی میخوام بدونم تا کجا ادامه بدم چیکار کنم تا چه مرحله از اموزش بدرد من میخوره و یا اصلا راه دیگه ای رو باید برم ؟ ممنون میشم مثل لطف پاسخ دادن خوب شامل حال من بشه

   با تشکر

   1. سلام. با اجازه تا جایی که اطلاع داشته باشم، راهنمایی می‌کنم.
    به نظر من این دوره‌ی آموزشی کافیه برای شروع برنامه نویسی اندروید. البته فک کنم در حال حاضر قابلیت‌های جاوا 8 در اندروید پشتیبانی نشه. در این صورت اون آموزش آخری هم که در مورد ویژگی‌های جاوا هشت هست، لازم نیست.
    درضمن من خیلی خیلی کم اندروید کار کردم. به نظر من اگر می‌خواین اندروید و شروع کنید، خیلی خوبه که از همین ابتدا متریال دیزاین یاد بگیرید. اگه بلد نباشید، کارتون خیلی سخت میشه. و اینکه بهتره از اندروید استدیو استفاده کنید تا اکلیپس.
    یه نکته‌ای هست که من خیلی بش اهمیت میدم و دوست دارم به شما هم بگم. من ابتدا قصدم از یادگیری جاوا، برنامه نویسی اندروید بود. نکته‌ای که هست اینه که وقتی شروع می‌کنیم به یادگیری یک زبان برنامه نویسی، به نوعی داریم بر روی اون زبان سرمایه گذاری می‌کنیم. پس بنابراین خیلی باید دقت کنیم که چیزی و انتخاب کنیم که حداقل تا ده سال آینده (به نظر من) همچنان وجود داشته باشه. مثلا زبان جاوا یک زبان بالغی هست و نزدیک به 21 سال هست که به وجود اومده. پس مسلما آدم با خیال راحتری می‌تونه این زبان و انتخاب کنه و ادامش بده. اما اندروید بحثش جداست. فعلا زبان برنامه نویسی اندروید جاواست، اما ممکن خیلی زود به دلیل مشکلاتی که بین اوراکل و گوگل هست، گوگل زبان اندروید و به Golang یا همون GO تغییر بده. در این صورت کسانی که قبلا با جاوا کار می‌کردن، حالا باید گو یاد بگیرن. البته این مشکلی نیست. یاد گرفتن برنامه نویسی با یاد گرفتن کد فرق داره. کسی که برنامه نویسی و بلد باشه، یادگرفتن یک زبان دیگه براش راحته. اما من شخصا دوست ندارم با همچین مسائلی رو به رو بشم. به نظرم از این شاخه به اون شاخه میشه (هرچند گاهی اوقات تجربه‌ی خوبیه). پس پیشنهاد می‌کنم قبل از اینکه کاری کنی دقیق فکر کن و بررسی کن.
    درضمن با اطلاعات کمی که دارم، حقوق برنامه نویسان جاوا، خیلی بیشتر از برنامه نویسان اندروید هست.
    شاد باشی 🙂

    1. سلام و تشکر فراوان دوست عزیز

     متوجه شدم تمام صحبتهارو . همانطور که متوجه شدم برای برنامه نویسی اندروید در هر صورت جاوا رو باید اموخت که به این دلیل بنده جاوا رو یا بگیرین هم میتونم تو فیلد اپلیکیشن ساختن برم هم میتونم شاخه های دیگه جاوا رجوع کنم درسته ؟ بنده قصدم از جاوا در اولویت اول برای اپلیکیشن اندروید هست و شاید اولویت بعد برای چیزهای دیگه هست
     و مسیر الان میگین لاید مشخص کنم منم واقعا قبول ولی اگر در هر صورت دارم جاوا یادمیگیرم میخوام اپلیکیشن بنویسم و در کنارش برای قسمتهای دیگه

 3. دوست عزیز ایراد کار شما اینه که متغیر‌های سیستمی و درست مشخص نکردین. این پیامی که نوشته شده این و میگه که دستور javac و نمیشناسه. یه آدرس ایمیل بده تا آموزشی و برات ارسال کنم که نحوه‌ی انجام این کار و گفته. اینجا نمی‌ذارم که یه موقع تبلیغات نشه.

  1. منونم واقعا ممنون از پیگیری

   یه موردی باشه که مشکل رو کامل حل کنه من تمرین رو ادامه بدم چون این نتیجه نده ادامه دادن فایده نداره

   ایمیل بنده : arashmahboubi67@gmail.com

    1. سلام و خسته نباشین ممنون از کمک و پیگیری مکرر موفق شدم به چاپ رسوندم کلاس رو و واقعا از کمک شما ممنونم و راهی میشه برای تمرین برای تسلط من به این زبان و برنامه نویس اندروید

     فقط میخوام بدونم که این اموزش های جاواکاپ رو ادامه بدم با اینکه هیچی از جاوا نمیدونم این شروع خوبیه یا نه به اموزش دیگه ای رجوع کنم ؟

     و ابنکه از خودتون یه اطلاعات بدین که سریعتر شما رو پبدا کنم لطفا ؟
     حالا نرم افزار اجتماعی و………

     1. سلام. خوش حال شدم که مشکلتون حل شد. همیشه پی‌گیر باشید. مسلما همیشه مشکل حل میشه. فقط باید پی‌گیر بود.
      آموزش‌های جاوا کاپ خیلی خوبه. به جرات میگم که کامل‌ترین دوره در تمام آموزش‌های متنی و ویدیویی در ایران هست. مباحث با جزئیات کامل آموزش داده میشه و این جزئیات دقیق و حتی در خیلی از آموزش‌های خارجی زبان هم نمیشه پیدا کرد. بنابراین بهترین منبع همین دوره‌ی آموزشی هست. اما جاوا خیلی گستردست و مسلما باز هم تمام مباحث گفته نمیشه. به هر حال هرچی بیشتر مطالعه کنید، بیشتر چیز یاد می‌گیرید.
      برای مطرح کردن سوال هم بهتره که از سایت جواب یاب که در همین آموزش‌های جاوا کاپ هم تبلیغاتش شده، استفاده کنید. حتما هم تگ جاوا کاپ و بنویسید. اونجا افراد زیادی هستند که راهنمایی می‌کنند. من هم اگر در توانم باشه، حتما راهنمایی می‌کنم. موفق باشید.

      1. ممنون و تشکر . به این دلیل میگم جاوا کاپ خوی هست یا نه چون از اولین ویدیو توضیح داده نشد دونه به دونه کدها چی هست چجوری نوشته میشه . ولی خوب کلا همین رو ادامه خواهم داد و به مشکل بخورم حتما سوال میکنم . و امید وارم بتونم برنامه نویس بشم

       1. سلامی دوست عزیز

        خسته نباشید فراوان برای دوستان گرامی

        بنده سری اول اموزش را تمام کردم در طی اموزش اموزش را کامل متوجه شدم مثالهارو با خود اموزنده جلو رفتم ولی کوییزهای اخر رو به تنهایی نمیشه انجام داد اموزش طوری هست همون مثالها رو میشه حل کرد نه چیزه دیگر
        ینده دیگاهم یادگیری برنامه نویسی اندروید هست ایا الان این اموزشهارو ادامه بدم به نظرتون اگر ادامه بدم نیاز به اموزش در جاهای دیگر هم هست و یا اینکه کلا منیع اموزشیم رو عوض کنم ؟ بنده به عنوان مبتدی شروع به کار کردم فکر میکنم اموزش شما کلی هست و واقعا ممنون میشم من رو راهنمایی کنین و واقعا با فکر تر از شماها نیست تو این زمینه …

  1. نحوه نصب رو که تا دانلود گغتن و فایل اگزه . ولی کجا باید نصب بشه و فایل نوتی که داخلش اولین کد هست کجا ذخیره نیست !! داخل فیلم اول ، به مشکل خوردم شروع یلدگیری من هست الان من داخل کوند لاین ویندوز میزنم اجرا نمیشه فیل apps در فیلم اول بگین کجاست ؟

   1. سلام. دوست عزیز JDK رو که دانلود کردی، اگه از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنی که نصبش خیلی راحته. فقط اون فایل exe رو اجرا کن و از Next Next Finish استفاده کن تا نصب بشه. بعد از نصب باید دو تا کار انجام بدی. یکی اینکه برو به اون فولدری که جاوا نصب شده (معمولا در درایو C) و بعد برو به فولدر JDK. حالا آدرس این فولدر و کپی کن و بعد به متغیر JAVA_HOME در System Variable درست کن و اون آدرس و بش بده. دو باره در همونجا بگرد path و پیدا کن. برو آخر خط، یه ; (نقطه ویرگول یا سمی کالن) قرار بده و بعد آدرس فولدر bin که توی فولدر jdk هست و کپی کن و اونجا پیست کن. تا اینجا همه چیز درسته. به این آدرس برو دقیق گفته که متغیر‌های سیستمی کجاست.
    https://confluence.atlassian.com/doc/setting-the-java_home-variable-in-windows-8895.html
    بعد از این یه فایل Notepad اجرا کن که هم و در محل دسکتاپ ذخیرش کن. بعد هم اون چیزایی که توی آموزش گفته رو انجام بده. برنامه‌ت اجرا میشه.

    درضمن بد نیست جاوا کاپ کمی بیشتر تبلیغ کنه که دوستان سوالات و در جواب یاب بپرسن که اونجا سریع‌تر به پاسخ می‌رسن.

    1. سلام و خسته نباشید مجدد و واقعا ممنون که پاسخگو هستین
     بنده تمام مراحلی رو که گفتین بالا انجام دادم جدید و راهی رو هم که تو فیلم اول برا یتمرین اول کفته شده بود اونم انجام دادم قبلا .مشکل بنده از اماتور بودنم هست ولی برای یادگیری باید جلو برم قطعا طبق اموزش

     ولی مشکلی که هست اینجا من تمام مراحل رو بلد شدم تمام راه حل هارو انحام و تو به چیزه ساده گیردم

     در تست دو حالت ممکن که شما گفتین و تو فیلم گفت شد پس از نصب تو حالت اخر چه تو command line چه توcommand prompt هر دو تست و دستورات اموزشی رو برای اجرا برنامه اول که نشوتم hello رو چاپ کنه مشکل خورده .

     و فقط تو command prompt دستور جاوا ورژن رو میزنم جواب میده که نسخه نسبی چیه بقیه دستورات رو اصلا پاسخی نیست . حتی dir هم میزنم پیزی نیست یعنی فایلی نوت ساختم به اسم JavaClass نشون نمیده باید چطور کار کنم مشکا کدم قسمته با توجه به مدلهای مختلفی امتحانی

     1. سلام. اگه درست متوجه شده باشم مشکل شما اینه که نمی‌تونید برنامه‌ای و که در نت پد می‌نویسید و اجرا کنید. درسته؟

      ببینید مثلا در درایو C یک فایل نت پد ایجاد کنید با اسم App.java. دقت کنید که فرمتش حتما java. باشه (مثلا txt نباشه). حالا فایل نت پد و باز کنید و طبق آموزش داخل یه برنامه‌ی به اصطلاح Hello World بنویسید. دقت کنید که اسم کلاس باید با نام فایل یکی باشه. هر دو باید App باشن. عکس زیر و نگاه کنید توضیح دادم:
      http://s6.picofile.com/file/8283350618/2017_01_22_10_12_45.png

      اگر باز هم سولی بود بپرسید.

      1. بله ر وکامپایل مشکل هست . من تمام مراحل اموزش اول و تمرین اول رئ رفتم از نصب تا اجرا و به مرحله کومند لاین که میرسم حالا نمیدونم این وسط چیرو دارم اشتباه میکنم ولی تو کومند لاین پیدا نمیکنه زمانی که دستور جاوا سی رو میزنم هیچ کدومو نمیشناسه

       تمامه مراحلی که شما برای ساخت نوت گفتین زدم اما همین شکل هست

       الان جاوا رو داخل درایو سی که ویندوزم هم وصل هست نصبه و طبق گفته شما فایل نوت که داخلش برنامه نوشتم که جمله سلام رو اجرا کنم با همون اسم اپ با رعایت همه چی وجود داره البته بیرون از یک فایل یعنی همینطور تو درایو سی ذخیره کردم

       در مورد path هم که همون ادرسی کهع جاوا نصب شده و فیل bin کپی کردم و داخل path ذخیره کردم

       ولی تو همین قسمت ساده الان گیر کردم و شروع تمرینم رو خراب کرده

       1. وقتی javac و می‌نویسی، چه اروری میده؟ اگه می‌تونی یه عکس بذار.

       2. c>javac App.java
        ‘JAVAC’ is not recognized as an internal or external command
        operable program or batch file

        این رو میگه بعد از زدن کامپایل کردن داخل کومند لاین و الانم مثل گفته شما جاوا رو درایو سی من که ویندوز هم نصب هست و فایل نوت که داخل سی ذخیره هست و این نتیجه رو داخل کومند لاین داره میده

 4. سلام وخسته نباشد بنده تازه میخوام جاوا یا بگیرم و تو فیلم اول برای اجرا مشکل دارم . شما داخل فیلم تو قسمت ذخیره کردن کد نوشته تو نوت پد به فایل apps ذخیره کردین . لطفا دقیقا بگین کجا باید نصب بشه جاوا چون بنده داخل کومند لاین میزنم ولی اجرا نمیشه و بعد یه قسمتم هست کومند پروممپت اونجا هم بنده اکتحان مینم نمیشه . کجا نصب کنم و ذخیره کد ور کجا انجام بدم؟

 5. این آزمون ها هر چند وقت یک بار برگزار می شود؟ سالانه است؟ معمولا در چه زمانی برگزار می شود؟ از چند وقت قبل اطلاع رسانی میکنید؟

  ممنون

  1. ۲۹ مهر ماه ۹۵ سومین دوره برگزار شد. طی ماه های آینده یک آزمون شانس مجدد برای افرادی که آزمون قبلی را از دست داده اند یا نتوانسته اند گواهی نامه بگیرند برگزار خواهد شد.
   سعی بر آن است که هر سال یک آزمون داشته باشیم.

 6. آیا کارنامه و رزومه افرادی که نتوانسته اند نمره کافی برای کسب مدرک را کسب کنند، به شرکت های برای استخدام فرستاده میشود؟

  1. اين مورد به درخواست شرکت‌ها بستگی دارد. اگر يک شرکت، فقط متقاضی دريافت کارنامه‌هایي که گواهینامه گرفته‌اند باشد، فقط همين موارد برايش ارسال می‌شود.
   لازم به تاکید است معرفی آزمون دهندگان به شرکتها در صورت اعلام عدم رضایت ایشان تحت هیچ شرایطی (چه موفقیت و چه عدم موفقیت در آزمون) صورت نمی گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا