دانستنی‌ها

چکيده‌ای درباره جاواکاپ

انجمن جاواکاپ، از طريق برگزاری آزمون، آموزش جاوا و ارائه فرصت های شغلی مختلفی به شرکت‌های فعال در حوزه توليد نرم‌افزار ارائه می‌کند. مهمترين اين خدمات، کمک به استخدام برنامه‌نويس و متخصص نرم‌افزاری، و همچنين ارزيابی هدفمند پرسنل شرکت‌ها و مشاوره در جهت ارتقای علمی و فنی ايشان است.


بسياری از شرکت‌کنندگان در آزمون جاواکاپ، متقاضی استخدام و يا نقل‌مکان شغلی هستند. جاواکاپ توان علمی و فنی و مهارت‌های مختلف شرکت‌کنندگان را می‌سنجد و به ايشان کارنامه تفصيلی (تراز و امتياز بخشهای مختلف و رتبه) گواهينامه (در چند سطح در صورت احراز امتياز لازم) و مشاوره و پيشنهاد برای ارتقای علمی و فنی ارائه می‌کند. رزومه و کارنامه شرکت‌کنندگانی که متقاضی استخدام هستند، برای شرکت‌هایی که متقاضی جذب نيرو هستند ارسال می‌گردد. جاواکاپ از اين طريق به افراد کمک می‌کند تا شغل موردعلاقه خويش را پيدا کنند و به شرکت‌ها ياری می‌رساند تا نيروی مورد نظر خود را جذب کنند و پيش از جذب، ارزيابی مناسبی از توان فنی و علمی وی داشته باشند.
اما يکی از دغدغه‌های مديران در شرکت‌های توليد نرم‌افزار، ارزيابی، تعيين سطح، آموزش و ارتقای کيفيت پرسنل شرکت است. يکی از خدمات انجمن جاواکاپ، ارزيابی برنامه‌نويسان شرکت‌های نرم‌افزاری و ارائه گزارش‌های تفصيلی و راهبردی در اين زمينه است. در گزارشی که به مديران يک شرکت ارائه می‌شود، چنين مواردی گنجانده می‌شود: رتبه و امتياز هر فرد در هر يک از زمينه‌های تخصصی، نقاط ضعف و قوت هر شرکت‌کننده، و جايگاه شرکت در مقايسه با ساير شرکت‌هایی که نيروهای خود را برای ارزيابی به آزمون فرستاده‌اند (بدون ذکر نام و اطلاعات ساير شرکت‌ها و با حفظ کامل محرمانگی اطلاعات شرکت‌ها). البته امکان برگزاری آزمون اختصاصی در درون شرکت‌ها، بدون حضور شرکت‌کنندگان ديگر نيز وجود دارد.
مجموعه خدمات جاواکاپ به شرکت‌ها، با حفظ کامل اطلاعات محرمانه شرکت‌ها ارائه می‌شود و سازوکارهای لازم برای جلب اطمينان و رفع دغدغه‌های مديران در اين زمينه پيش‌بينی شده است. برای اطلاعات بيشتر، به صفحه «سؤالات متداول» (FAQ) مراجعه فرماييد. در اين صفحه به دغدغه‌هایی مانند موارد زير پاسخ داده شده است:
– آيا در آزمون جاواکاپ فقط نحو (syntax) زبان جاوا مورد سؤال است؟ در اين آزمون چه مهارتهايی سنجيده می‌شود؟
– آزمون‌های جاواکاپ چه سودی برای شرکت‌های نرم‌افزاری دارد؟
– مديران، نگران از دست دادن نيروها و يا درز اطلاعات مربوط به ميزان مهارت پرسنل شرکت خود هستند…
– چه تضمينی وجود دارد که انجمن جاواکاپ در ارسال نيروها برای جذب، جانب شرکت/شرکت‌های خاصی را نگيرد و به نفع آنها رفتار نکند؟
– شرکت‌ها و افراد علاقمند، چگونه می‌توانند به انجمن جاواکاپ ياری رسانند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا