دانستنی‌ها

چکیده‌ای درباره جاواکاپ

انجمن جاواکاپ، از طریق برگزاری آزمون، آموزش جاوا و ارائه فرصت های شغلی مختلفی به شرکت‌های فعال در حوزه تولید نرم‌افزار ارائه می‌کند. مهمترین این خدمات، کمک به استخدام برنامه‌نویس و متخصص نرم‌افزاری، و همچنین ارزیابی هدفمند پرسنل شرکت‌ها و مشاوره در جهت ارتقای علمی و فنی ایشان است.


بسیاری از شرکت‌کنندگان در آزمون جاواکاپ، متقاضی استخدام و یا نقل‌مکان شغلی هستند. جاواکاپ توان علمی و فنی و مهارت‌های مختلف شرکت‌کنندگان را می‌سنجد و به ایشان کارنامه تفصیلی (تراز و امتیاز بخشهای مختلف و رتبه) گواهینامه (در چند سطح در صورت احراز امتیاز لازم) و مشاوره و پیشنهاد برای ارتقای علمی و فنی ارائه می‌کند. رزومه و کارنامه شرکت‌کنندگانی که متقاضی استخدام هستند، برای شرکت‌هایی که متقاضی جذب نیرو هستند ارسال می‌گردد. جاواکاپ از این طریق به افراد کمک می‌کند تا شغل موردعلاقه خویش را پیدا کنند و به شرکت‌ها یاری می‌رساند تا نیروی مورد نظر خود را جذب کنند و پیش از جذب، ارزیابی مناسبی از توان فنی و علمی وی داشته باشند.
اما یکی از دغدغه‌های مدیران در شرکت‌های تولید نرم‌افزار، ارزیابی، تعیین سطح، آموزش و ارتقای کیفیت پرسنل شرکت است. یکی از خدمات انجمن جاواکاپ، ارزیابی برنامه‌نویسان شرکت‌های نرم‌افزاری و ارائه گزارش‌های تفصیلی و راهبردی در این زمینه است. در گزارشی که به مدیران یک شرکت ارائه می‌شود، چنین مواردی گنجانده می‌شود: رتبه و امتیاز هر فرد در هر یک از زمینه‌های تخصصی، نقاط ضعف و قوت هر شرکت‌کننده، و جایگاه شرکت در مقایسه با سایر شرکت‌هایی که نیروهای خود را برای ارزیابی به آزمون فرستاده‌اند (بدون ذکر نام و اطلاعات سایر شرکت‌ها و با حفظ کامل محرمانگی اطلاعات شرکت‌ها). البته امکان برگزاری آزمون اختصاصی در درون شرکت‌ها، بدون حضور شرکت‌کنندگان دیگر نیز وجود دارد.
مجموعه خدمات جاواکاپ به شرکت‌ها، با حفظ کامل اطلاعات محرمانه شرکت‌ها ارائه می‌شود و سازوکارهای لازم برای جلب اطمینان و رفع دغدغه‌های مدیران در این زمینه پیش‌بینی شده است. برای اطلاعات بیشتر، به صفحه «سؤالات متداول» (FAQ) مراجعه فرمایید. در این صفحه به دغدغه‌هایی مانند موارد زیر پاسخ داده شده است:
– آیا در آزمون جاواکاپ فقط نحو (syntax) زبان جاوا مورد سؤال است؟ در این آزمون چه مهارتهایی سنجیده می‌شود؟
– آزمون‌های جاواکاپ چه سودی برای شرکت‌های نرم‌افزاری دارد؟
– مدیران، نگران از دست دادن نیروها و یا درز اطلاعات مربوط به میزان مهارت پرسنل شرکت خود هستند…
– چه تضمینی وجود دارد که انجمن جاواکاپ در ارسال نیروها برای جذب، جانب شرکت/شرکت‌های خاصی را نگیرد و به نفع آنها رفتار نکند؟
– شرکت‌ها و افراد علاقمند، چگونه می‌توانند به انجمن جاواکاپ یاری رسانند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا