آزمون

آزمونها و گواهی نامه ها

آزمونها و مسابقات JavaCUP از جهت محتوا و هزینه نسبت به آزمونهای معتبر بین المللی جاوا با شرایط بومی ایران تطابق بیشتری دارد. محتوای این آزمونها متناسب با دانش مورد نیاز در موقعیتهای شغلی موجود در انجمن طراحی می‌شوند.

 

آزمونها

در حال حاضر دو آزمون Java SE و  Java EE طراحی شده است. هر آزمون از چند بخش تشکیل می‌شود. محتوای دقیق آزمونها با توجه به تکنولوژیهای مورد نیاز در موقعیتهای شغلی تعریف شده توسط کارفرمایان تغییراتی خواهد داشت.

 • بعضی از بخشهای آزمون اختیاری است. به این معنی که نمره آنها تاثیری در دریافت گواهی‌نامه قبولی ندارد و صرفاً در کارنامه نمایش داده می‌شود.
 • بعضی بخشهای آزمون چند حالت موازی دارند. مثلاً بسته به انتخاب خود می‌توانید در بخش Persistent به سوالات JPA یا Hibernate یا در بخش IOC به سوالات Spring Framework یا Seam پاسخ دهید.

گواهی‌نامه‌ها

به شرکت کنندگان در آزمونهای Java SE و  Java EE بسته به نمره ایشان در بخشهای مختلف یکی از گواهی‌نامه‌های زیر اعطا می‌گردد.

 • Java Programmer
 • Java Professional Developer
 • Java EE Developer
 • Java EE Professional Developer

نحوه اعطای کارنامه و گواهی قبولی در آزمون

در صورت دریافت حد نصاب نمره گواهی قبولی اعطا می‌گردد. ضمناً نمره دریافت شده در هر بخش در کارنامه ارائه می‌شود.

ارائه نتایج آزمون

در صورت تمایل داوطلب نتایج آزمون جهت ارائه پیشنهاد موقعیتهای شغلی در اختیار شرکتها و سازمانها قرار می‌گیرد.

نفرات برتر

نفرات برتر هر آزمون در سایت انجمن معرفی می‌شوند. همچنین بسته به گستردگی شرکت‌کنندگان جوایزی به ایشان اعطا می‌گردد.

 آزمونهای سفارشی

در صورت اعلام نیاز سازمانها و شرکتها امکان طراحی و برگزاری آزمون با محتوای سفارشی مد نظر ایشان با هدف ارزیابی و تعیین سطح پرسنل فعلی یا جذب نیروهای جدید وجود دارد.

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. سلام
   سایت و شبکه‌های اجتماعی جاواکاپ رو دنبال کنید. هر وقت زمانش برسه، اخبار آزمون‌ رو منتشر می‌کنیم. پیش‌شرطی هم برای شرکت در آزمون وجود نداره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا