اخبار

پروژه دانش آزاد تاک برگزار می کند: وبینار تخصصی نرم افزار با موضوع خط تولید نرم افزار سازمانی

هزینه، کیفیت، و زمان سه مورد از عوامل مهم تأثیرگذار بر فرایند ایجاد سیستم های نرم افزاری هستند.

مهندس نرم افزار باید بتواند با صرف هزینه ی موجه، یک سیستم نرم افزاریِ با کیفیت را در بازه ی زمانی موجه تولید کند. یکی از روش های ایجاد سیستم های نرم افزاری، استفاده از خط تولید نرم افزار (software product line) است که در صورتی که به درستی به کار گرفته شود، منجر به بهینه سازی فرایند تولید محصولات نرم افزاری می شود.

” پروژه دانش آزاد تاک با هدف انتقال دانش میان فارسی زبانان شکل گرفته است. این پروژه قصد دارد تا پلی میان متخصصان و “دانش جو” های فارسی زبان ایجاد کند تا با استفاده از این بستر مجازی به تبادل تجربه و دانش بپردازند” [1].

در ادامه ی سلسله جلسات این پروژه، وبینار تخصصی نرم افزار با موضوع ” خط تولید نرم افزار سازمانی ” در تاریخ جمعه 1 خردادماه 1394 (از ساعت 14 تا 16 به وقت ایران) برگزار خواهد شد. این جلسه به صورت آنلاین (online) برگزار می شود و مباحث زیر را پوشش می دهد:

          مفهوم و جایگاه خط تولید نرم افزار

          مزایا و محدودیت های خط تولید نرم افزار

          ملزومات خط تولید نرم افزار

لازم به ذکر است که تجربه ی حاصل از ایجاد خط تولید نرم افزارهای سازمانی بزرگ مبنای انتخاب محتوای این جلسه بوده است و شرکت در این جلسه برای عموم آزاد است. علاقه مندان می توانند با پر کردن فرم ثبت نام، ضمن دریافت دعوت نامه، جزئیات محتوای مورد نیاز جلسه را تعیین کنند.

منابع

[1] پروژه دانش آزاد تاک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا