دانستنی‌ها

نبرد به زبان جاوا در دانشگاه صنعتی شریف

مسابقات نبرد به زبان جاوا به صورت سالیانه به همت دانشجویان انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوترِ دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شوند. دانشجویان دانشگاه های مختلف در سراسر کشور به رقابت در این مسابقات می پردازند.

 این مسابقات در دو مرحله ی غیر حضوری و حضوری برگزار می شوند. “در این مسابقات یک بازی به عنوان مبنای نبرد معرفی می شود و شرکت‌کنندگان باید برنامه‌ ای بنویسند که به طور اتوماتیک دستورات لازم را برای اجرای بازی به کارگزار بازی بفرستد. در پایان برنامه های نوشته شده توسط تیم‌ ها در محیط بازی با یکدیگر به رقابت می پردازند و تیمی که بتواند بقیه تیم ها را شکست دهد به عنوان تیم برنده اعلام می شود” [1].

دانشجویان دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در قالب دو تیم علمی و اجرایی به برگزاری این مسابقات می پردازند. در مرحله ی غیرحضوری تیم های شرکت کننده در مسابقه کد را در سامانه ی داوری دانشگاه صنعتی شریف (SharifJudge [2]) آپلود می کنند. پس از بررسی کد توسط اعضای تیم علمیِ برگزار کننده ی مسابقه، تیم های منتخب می توانند در مرحله ی حضوری به رقابت بپردازند.

هفتمین دوره از این مسابقات در ماه های بهمن و اسفند سال 1393 برگزار شده است. یکی از تفاوت های مسابقات دوره هفتم با دوره های قبل در زبان های برنامه نویسی مجاز برای شرکت در مسابقه بوده است؛ در این دوره از مسابقات کدزنی به زبان سی پلاس پلاس (C++) و پایتون (Python) نیز مجاز بوده است.

چهار تیم برتر مسابقات دوره ی هفتم به ترتیب از دانشگاه های زیر بوده اند:

          دانشگاه صنعتی شریف

          دانشگاه شیراز

          دانشگاه صنعتی شریف

          دانشگاه صنعتی شریف

 

منابع:

[1] http://javachallenge.ir

[2] http://sharifjudge.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا