دانستنی‌ها

توسعه‌دهندگان جاوا بیشترین حقوق را دریافت می‌کنند.

بر اساس گزارش Emoulument، مرکز اندازه‌گیری حقوق‌، جاوا زبان‌ برنامه‌نویسی است که بیشترین حقوق میانگین را در بین توسعه‌دهندگان شهر انگلیس و اغلب شهرها به خود اختصاص می‌دهد.

جاوا، بیشترین حقوق
در این گزارش از بین ۱۵۰۰ توسعه‌دهنده در ۸ کشور پرسش به عمل آمده است و دریافته‌اند که توسعه‌دهندگان جاوا (با میانگین ۵۱۰۰۰ پوند در انگلیس) بیشترین حقوق را دارند. به دنبال آن توسعه‌دهندگان C++ با ۴۹۰۰۰ پوند و توسعه‌دهندگان پایتون با ۴۳۰۰۰ پوند قرار دارند.

به طور کلی، Emolument گزارش می‌دهد که توسعه‌دهندگان در آمریکا بیشترین حقوق را با میانگین ۶۶۰۰۰ پوند می‌گیرند و به دنبال آن در انگلیس با میانگین ۵۲۰۰۰ پوند قرار دارد. بخش دولتی پایین ترین حقوق را برای توسعه‌دهندگان دارد. (۳۳۰۰۰ پوند)

Imperial College لندن توسعه‌دهندگانی با بیشترین حقوق را فارغ التحصیل می‌کند (۵۳۰۰۰ پوند) و Univresity College لندن در رتبه دوم (۴۵۰۰۰ پوند) و دانشگاه بریستول در رتبه سوم (۴۳۰۰۰ پوند) قرار دارد.

Alice Leguay مدیر ارشد اجرایی Emolument می‌گوید حقوق توسعه‌دهندگان بسیار متغیر است. وی اضافه می‌کند:

“به نظر می‌رسد بهترین مسیر، فارغ التحصیلی از Imperial College لندن و کار کردن در آمریکا باشد. به طور کلی میزان ناکارآمدی این بازار در زمینه پرداخت حقوق، به دلیل توزیع بسیار ناهموار درآمد قابل توجه است.”

“در این بازار رو به رشد، توسعه‌دهندگان در مراحل اولیه زندگی حرفه‌ای خود باید به طور مداوم تعادلی بین کار کردن برای یک شرکت درست و میزان حقوق و دستمزد خود برقرار کنند تا در آینده بتوانند این دو را در حرفه خود همزمان داشته باشند.”

هرچند این آمار مربوط به ایران نیست اما به نظر می‌رسد این توزیع ناهموار حقوق در شرکت‌های ایران نیز تا حدودی به چشم می‌خورد و یکی از دغدغه‌های افراد جویای کار ایجاد توازن بین حقوق دریافتی و سطح کیفی شرکتی است که در آن مشغول به کار هستند. شما نیز چنین دغدغه‌ای دارید؟
به علاوه، قابل مقایسه نبودن حقوق دریافتی در ایران و آمریکا چقدر در مهاجرت دانشجویان دانشگاه‌های برتر موثر است؟

نظر شما چیست؟

منابع:

http://www.emolument.com

http://www.channelweb.co.uk

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا