preloder
آزموناخبار

بودجه‎بندی پنجمین آزمون جاواکاپ

انجمن جاواکاپ بودجه‎بندی زیر را برای پنجمین آزمون جاوا توسط جاواکاپ که در مهرماه سال ۹۷ برگزار خواهد شد به تصویب رسانده و به اطلاع شما علاقه‎مندان می‎رساند.

بودجه‌بندی سوالات بخش پایه

سوالات بخش پایه در پنج دسته‎ی زیر قرار می‎گیرند.

۱مبانی برنامه‎نویسی
۲مفاهیم شی‎گرایی
۳مجموعه‌ها
۴مدیریت خطا
۵جاوا ۸

با توجه به این‌که از انتشار نسخه ۸ جاوا بیش از ۴ سال می‎گذرد و هم‌چنین با انتشار نسخه‎های ۹ و ۱۰ جاوا در سال گذشته، جاوا ۸ دیگر نسخه‎ی جدیدی به حساب نمی‎آید.به این ترتیب، تفاوت اصلی بودجه‌بندی آزمون امسال با بودجه‌بندی آزمون‌های سال‌های قبل، در انتقال سوالات جاوا ۸ از بخش حرفه‎ای به بخش پایه است. پس در نظر داشته باشید که شانس دریافت گواهینامه پایه، به میزان دانش شما از جاوا ۸ هم وابسته خواهد بود. فیلم و اسلایدهای آموزشی جاوا ۸ مدت زیادی است که به صورت رایگان در سایت جاواکاپ (جلسه ۲۰ام) قرار دارد و در فرصت باقی‌مانده تا آزمون، می‎توانید از این منابع استفاده کنید.

بودجه‎بندی سوالات بخش حرفه‎ای

سوالات بخش حرفه‎ای در هفت دسته‎ی زیر قرار می‎گیرند.

۱IO
۲OOD (شامل الگوهای طراحی)
۳Reflection
۴Thread
۵Test
۶Advanced (شامل بازآرایی)
۷جاوا ۹ و جاوا ۱۰

در بخش حرفه‌ای پنجمین آزمون جاواکاپ، سوالاتی از نسخه‎های ۹ و ۱۰ جاوا نیز از شما پرسیده‎ خواهد شد. تا کنون تعدادی مقاله در خصوص ویژگی‎های جدید جاوا در نسخه‎های ۹ و ۱۰ در سایت جاواکاپ منتشر شده است که پیشنهاد می‎کنیم مطالعه کنید:
۱- تکامل مجموعه‎ها در جاوا ۹ و جاوا ۱۰

۲- جاوا ۱۰ و استنتاج نوع متغیرهای محلی

۳- ویژگی‌های جدید Stream API در جاوا ۹

۴- جاوا ۹ و Jigsaw

۵- جاوا ۹ و JShell

این مقالات به تنهایی برای یادگیری جاوا ۹ و ۱۰ کافی نیستند. در فرصت باقی‌مانده تا آزمون، می‌توانید با ویژگی‌های جدیدی که در نسخه‌های ۹ و ۱۰ به جاوا اضافه شده است و هم‌چنین تفاوت‌هایی که با نسخه‌های قبلی دارد، بیش از پیش آشنا شده و به سوالاتی که در آزمون از شما پرسیده‌ خواهد شد پاسخ دهید.

در ضمن، به تازگی فیلم آموزشی بازآرایی (Refactoring) به صورت رایگان در سایت جاواکاپ منتشر شده و منبع بسیار خوبی برای یادگیری این مبحث است.


با ما همراه باشید:

آدرس کانال تلگرام: IranianJavaDevelopers@

آدرس اکانت توییتر: JavaCupIR@

آدرس صفحه اینستاگرام: javacup.ir

آدرس گروه لینکدین: Iranian Java Developers

[تعداد: 2    میانگین: 3/5]
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا