تمرین‌های آموزشی

نام‌گذاری (تا پایان جلسه نهم)

سطح سوال: ساده

آنچه از این جلسه باید بدانید:

  • مفهوم Code Convention و قواعد مرسوم در برنامه‌نویسی جاوا

بسته‌ی ir.javacup.convention را دانلود کرده و کلاس CodeConventionUtil.java را ببینید. هدف ما این است که برای این کلاس متدهایی تعریف کنیم که در نام‌گذاری صحیح و مطابق با آداب و رسوم (Convention) جاوا به ما کمک کنند. این متدها در این کلاس ایجاد شده‌اند اما همانطور که مشاهده می‌کنید، بدنه‌ی متدها خالیست و پیاده‌سازی‌ای ندارند. طبق اطلاعات داده‌شده در زیر، این متدها را تکمیل کنید.

رفتار  متد
 با چسباندن رشته‌های ورودی به هم، نام یک ویژگی را طبق قواعد و آداب و رسوم برمی‌گرداند.  public String getFieldsName(String… params)
 با چسباندن رشته‌های ورودی به هم، نام یک متد را طبق قواعد و آداب و رسوم برمی‌گرداند.  public String getMethodsName(String… params)
 با چسباندن رشته‌های ورودی به هم، نام یک کلاس را طبق قواعد و آداب و رسوم برمی‌گرداند.  public String getClassName(String… params)
 با چسباندن رشته‌های ورودی به هم، نام یک ویژگی ثابت را طبق قواعد و آداب و رسوم برمی‌گرداند.  public String getConstantsName(String… params)

آنچه باید آپلود کنید:

یک فایل زیپ شامل بسته‌ی ir.javacup.convention است. به صورتی که وقتی فایل زیپ را باز می‌کنیم، دقیقا شاخه‌ی ir را ببینیم که درون آن شاخه‌ی javacup و درون آن نیز شاخه‌ی convention قرار دارد. در داخل شاخه‌ی convention فقط فایل CodeConventionUtil.java وجود دارد.

برای داوری تمرین، می‌توانید پاسخ خود را در سایت Quera به نحوی که در بالا گفته شد، بارگذاری کنید.

با ما همراه باشید:

آدرس کانال تلگرام: IranianJavaDevelopers@

آدرس صفحه اینستاگرام: javacup.ir

آدرس گروه لینکدین: Iranian Java Developers

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا