اخبار

اولین دوره مسابقه برنامه‌نویسی آنلاین کدکاپ

کدکاپ یک مسابقه‌ی برنامه‌نویسی است که در سطح کشور برگزار می‌شود و هدف آن ترویج دانش برنامه‌نویس و تشویق افراد مخلتف در جامعه به یادگیری و استفاده‌ی از زبان‌های برنامه‌نویسی است.

 

دانشگاه شریف در نظر دارد به منظور ترویج دانش و تشویق افراد به یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی، مسابقه کدکاپ را برگزار کند. شرکت‌کنندگان در این مسابقات که در سراسر کشور و در مرحله نخست بصورت آنلاین برگزار خواهد شد، مجاز به استفاده از زبان‌های برنامه نویسی Python, C, C++, Java هستند. سطح سوالات این آزمون، از آسان به سخت طبقه‌بندی شده است و علاقه‌مندان می‌توانند با شرکت در کارگاه‌های آموزشی سطح سواد برنامه‌نویسی خود را افزایش دهند.

همه‌ی افراد برنامه‌نویس یا علاقه‌مند به یادگیری برنامه‌نویسی، می‌توانند در این مسابقه‌ شرکت کنند. سوالات در سطح‌های مختلف از آسان به سخت سطح‌بندی شده‌اند و زمینه‌ی پیشرفت مخاطبان با حل سوال‌های ساده و آمادگی برای سوال‌ها سخت فراهم شده است. همچنین کدکاپ شرایط را برای حضور کسانی که دانش برنامه‌نویسی‌ کمی دارند و می خواهند بر مهارت‌های خود بیفزایند نیز فراهم می‌کند.

در این مسابقات از زبان‌های Python, C, C++, Java پشتیبانی می‌شود و شرکت‌کنندگان می‌توانند به وسیله‌ی هر کدام از زبان های ذکر شده در مسابقات شرکت‌کنند. همچنین با توجه به اینکه این مسابقات از تعداد زیادی مسابقه تشکیل شده‌است، این امکان وجود دارد که برای هر مسابقه از هر چند زبان برنامه‌نویسی که لازم است استفاده کنند.

برای ثبت نام و اطلاعات بیشتر به سایت codecup.ir مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام. ممنون از بابت اطلاع رسانی. فقط من یک سوال دارم. اینکه سوالات مسابقه به چه نحویه؟ مثل ACM هستش؟

    1. سلام،
      با توجه به اینکه اولین دوره برگزاری این مسابقه است اطلاعات چندانی در دست نیست. اما با شرکت در مسابقات تمرینی آن می‌توانید اطلاعات و آمادگی لازم برای مسابقه اصلی را به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا