دانستنی‌ها

توسعه‌دهندگان جاوا! مایکروسافت حرفی با شما دارد.

متن‌باز شدن .Net، SQL Server روی لینوکس، پیوستن به بنیاد اکلیپس، .. چه اتفاقی دارد می‌افتد؟


متنی از Dave Fecak:

به عنوان کسی که یک گروه کاربران جاوا را ۱۵ سال اداره می‌کند، حدود یک ماه پیش پیامی از مدیر برنامه‌ها در مایکروسافت دریافت کردم که درخواست ارائه پیشنهادات متن‌باز مایکروسافت برای توسعه‌دهندگان جاوا را داشتند!

دیروز مایکروسافت در دسترس بودن SQL Server روی لینوکس را اعلام کرد. امروز خبر پیوستن آن‌ها به بنیاد اکلیپس منتشر می‌شود در حالیکه در همین حین یک پلاگین را متن‌باز کردند. اعلانیه از طرف مایکروسافت با این جمله آغاز می‌شود:

“در مایکروسافت ماموریت توسعه‌دهندگان ما ارائه تجربیاتی برای قدرت بخشیدن به هر توسعه‌دهنده، برای ساخت هر برنامه‌ کاربردی برای هر سیستم عاملی است. و این هدف نیازمند این است که متن‌باز، قابل انعطاف و سازگار باشیم تا تیم‌های توسعه و توسعه‌دهندگان را ملاقات کرده و ابزارها و سرویس‌ها و بسترهایی که به آن‌ها در تبدیل ایده‌هایشان به محصول کمک می‌کند را در اختیارشان قرار دهیم.”

 

الزام به متن‌باز بودن مایکروسافت چیزی است که به سختی می‌توان نادیده گرفت یا رد کرد. هرچند ممکن است اندکی دیر اقدام کرده باشد، شاید انجمن جاوا را به اندازه کافی برای یک خواستگار جدید بالغ دیدند.

مبلغ سابق جاوا Reza Rahman که به صورت علنی خروج خود را از اوراکل اعلام کرده است اشاره‌ای به توسعه‌های جدید با نقد‌هایی به نگرش اوراکل به جاوا داشته است.

به نظر شما آیا می‌توان روزی شاهد آن بود که مایکروسافت به عنوان رهبر جامعه جاوا باشد؟

منبع :

https://dzone.com/

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. امیدوارم اوراکل از مایکروسافت درس بگیره و درباره جاوا بهتر، بازتر و حامیانه‌تر عمل کنه.
    زمونه‌ی بدی شده. متولی «جاوا» باید از «مایکروسافت» درس متن‌بازی بگیره!
    پور جاوا…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا