اخبار

JetBrains عضو کمیته اجرای جامعه جاوا

اخیرا جامعه منبع‌باز جاوا یا Java Community Process انتخابی خاص برای دو موقعیت خالی در کمیته اجرایی خود داشته است. JetBrains این افتخار را داشت تا برای این موقعیت تا سال ۲۰۱۸ انتخاب شود.

جامعه‌ منبع‌باز جاوا مکانیزمی برای توسعه مشخصات(Specification) جاواست. درخواست‌های مشخصه جاوا(JSR) (که مثلا شامل مشخصات Java EE یا تعریف مواردی که در نسخه‌ بعدی جاوا باید باشد هست) استانداردهایی برای یک قابلیت جدید (یا گاهی قابلیت‌های موجود) را در بر می‌گیرد. JSRها لازم است مراحلی را برای پذیرش و قرار گرفتن در محیط جاوا طی کنند. در هر یک از این مراحل، کمیته اجرایی رای گیری می‌کنند که آیا می‌توانند ادامه دهند یا فیدبک‌هایی روی تغییراتی که باید صورت گیرد مطرح می‌نمایند. این مرحله خیلی مهمی است که قبل از تحویل به توسعه‌دهندگان، مطمئن شوند بخش‌های رسمی زبان توسط یک جامعه بزرگتری بررسی شده است.

این اتفاق مهمی برای JetBrains خواهد بود که بتواند فیدبک‌های کاربران را به سازندگان زبان منتقل کند. به علاوه با اطلاع قبلی از وقایع و تغییرات آتی که برای زبان رخ می‌دهد بهتر و سریع‌تر ابزارهای خود را با تغییرات سازگار نماید.

خانم‌ها Anna Kozolova و Trisha Gee دو نماینده JetBrains در کمیته اجرایی هستند و البته به گفته Gee تیمی درون شرکت از علاقمندان به مشخصات و توصیفات زبان در آینده تشکیل شده و این دونفر نماینده‌ای از نظرها و صداهای متنوع و به ویژه نماینده کاربران خود خواهند بود.

منبع:

https://blog.jetbrains.com/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا