اخبار

تاخیر در انتشار جاوا ۹ تا سال ۲۰۱۷

طبق اخبار رسمی، تاریخ انتشار جاوا ۹ به دلیل تاخیر در پروژه Jigsaw تا سال ۲۰۱۷ به تعویق افتاد.

تاخیر انتشار جاوا ۹ تا سال ۲۰۱۷

با توجه به تاریخچه تاخیرهایی که در این پروژه وجود داشته است شاید این خبر برای برخی جدید نباشد اما این‌بار به صورت رسمی اعلام گردیده است. خبر بد اینکه برای دسترسی عمومی به جاوا ۹ باید تا سال ۲۰۱۷ منتظر ماند. Mark Reinhold معمار پلتفورم جاوا در اوراکل می‌گوید بازخوردهای قوی و حجم بالای علاقه‌مندی که در دوماه اخیر دریافت کردیم نشان‌ می‌دهد زمان بیشتری برای آمدن باید بگذاریم. باید مطمئن باشیم که پشتیبان‌های ابزارهای build و IDE زمان کافی برای پیاده‌سازی پشتیبانی مناسب از توسعه ماژولار را خواهند داشت.

هدف از پروژه Jigsaw ماژولار کردن جاوا و شکستن JRE به اجزای تعاملی است. درصورتی که این پروژه به اتمام برسد اجازه ساخت فایل Jar در زمان اجرا در مقیاس کوچک متناسب با اجزای مورد نیاز پروژه را به ما خواهد داد. JDK7, JDK8 حدود ۲۰۰۰۰ کلاس دارند که در یک محیط خاص خیلی از آن‌ها شاید به کار نیایند. هدف از این کار مقیاس پذیر کردن جاوا برای وسایل کوچک، ارتقا امنیت و کارایی و ساده تر کردن کار توسعه‌دهندگان برای ساخت و پشتیبانی از کتابخانه‌هاست.

شما نیز نمی‌توانید برای انتشار نسخه جدید جاوا صبر کنید؟ به شمارش معکوس Takipi بپیوندید. Takipi در شمارش معکوس خود، تاریخ‌ها را به روز کرده و آن را از ۵۰۰ آغاز کرده است.

منبع:

https://dzone.com/articles/oracle-announces-jigsaw-delays-push-java-9-launch

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا