اخبار

اوراکل خبر نسخه جدیدی از java EE را تایید کرد.

سرانجام اوراکل به سکوت خود در مورد بحث‌ها و شایعات مرتبط به Java EE پایان داد.

 

اوایل این ماه، اوراکل به دلیل کنار گذاشتن نیروهای Java EE خود مورد توجه قرار گرفته بود. سکوت شرکت و انتقال کارکنان به پروژه‌ای دیگر دغدغه‌ای جدی در جامعه جاواکاران ایجاد کرد. توسعه دهندگان گرد آمدند تا اوراکل را راضی کنند تلاش برای توسعه Java EE را از سر بگیرد. حتی در دادخواستی با همین هدف، ۲۷۰۰ امضا جمع آوری شد و الان شرکت جمله‌ای را مطرح کرده است که موضوع را شفاف‌تر می‌کند.

اوراکل می‌گوید که توسعه Java EE را رها نکرده است. این شرکت برای ارائه نسخه‌ای جدید از Java EE به نام Java EE 8 تلاش می‌کند و جزئیات بیشتری از آن را در کنفرانس Java One در سپتامبر مطرح می‌نماید.

سخنگوی شرکت این چنین می‌گوید:
“اوراکل نسبت به جاوا متعهد است و یک طرح دقیق برای نسخه آینده Java EE دارد که توسعه‌دهندگان را برای ساخت برنامه‌های جدیدی که با استفاده از میکروسرویس‌ها روی محیط‌های مبتنی بر container و با مقیاس بزرگ طراحی شده‌اند، پشتیبانی می‌کند. اوراکل با شرکای اصلی خود در جامعه جاواکاران در تعامل است تا طرح خود را نهایی کرده و اطلاعات دقیق‌تر در این زمینه را در سپتامبر، کنفرانس Java One منتشر خواهد کرد “

به علاوه این سخنگو گفته است که تغییرات پیشنهادی شرکت با جامعه جاواکاران در میان گذارده خواهد شد و بازخوردهای آنان مد نظر قرار خواهد گرفت. در این زمینه سخنگوی گروه پشتیبانی از Java EE گفته است “این فرصت برای انجمن باید غنیمت شمرده شود تا اوراکل را به تعامل رو به جلو ترغیب کند. ما باید همگی با هم کار کنیم تا از عالی بودن اکوسیستم جاوا و Java EE اطمینان حاصل کنیم”

این پاسخ از شرکت اوراکل از طرف جامعه توسعه‌دهندگان مثبت قلمداد شده است درحالیکه سابقا افراد زیادی بیم مرگ Java EE را داشتند.

شما چه فکر می‌کنید؟ آینده روشنی در اختیار Java EE وجود دارد؟

منبع:

http://gadgets.ndtv.com/

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا