اخبار

۱۷امین مسابقه‌ی منطقه‌ای ACM

۱۷امین مسابقه‌ی منطقه‌ای ACM تهران در پنج‌شنبه و جمعه ۳ و ۴ دی ۱۳۹۴ در دانشکده‌ی مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در حال برگزاری است.

acm

مسابقات برنامه‌نویسی دانش‌جویی ای‌سی‌ام در سال ۱۹۷۷ توسط انجمن معتبر ای‌سی‌ام با هدف ارتقای توانایی برنامه‌نویسی گروهی در بین دانش‌جویان بنا نهاده شد. این مسابقه هر ساله به‌صورت منطقه‌‌ای در نقاط مختلف جهان برگزار می‌شود و برندگان مسابقات منطقه‌ای به مرحله‌ی نهایی راه می‌یابند.

سال گذشته (۲۰۱۴) حدود ۴۵۰ مسابقه‌ی منطقه‌ای در سطح جهان برگزار شد که طی آن‌ها بیش از ۳۸۰۰۰ دانش‌جو از ۲۵۰۰ دانشگاه ۱۰۱ کشور مختلف جهان در مدت چهار ماه به رقابت پرداختند و در نهایت ۱۲۰ تیم برتر به سی و هفتمین مسابقه‌ی‌ جهانی در کشور مراکش راه یافتند.

هفدهمین مسابقه‌ي منطقه‌اي غرب آسيا در دانشكده‌ي مهندسي كامپيوتر دانشگاه صنعتي شريف برگزار خواهد شد و در آن حدود ١٠٠ تيم سه نفره از ٥٠ دانشگاه داخل كشور و چند تيم از كشورهاي آسيايي شركت خواهند كرد و يك تا دو تيم برتر اين مسابقه به چهلمين مسابقه‌ي جهاني برنامه نويسي اي سي ام كه در ارديبهشت‌ماه ١٣٩٥ در كشور تايلند برگزار مي‌شود راه خواهند يافت.

مسابقه‌‌ی جهانی به عنوان المپیک برنامه‌نویسان شناخته شده و در مجامع علمی از اعتبار ویژه‌ای برخوردار است. [۱]

برای مشاهده نتایج زنده این دور از مسابقه این لینک را دنبال کنید.


اختتامیه این مسابقه عصر امروز، جمعه ۴ دی برگزار می‌گردد. نتایج نهایی آن در همین مطلب به اطلاع خواهد رسید.

به روز رسانی:

چهار تیم دانشگاه شریف مقام‌های یک تا چهار را به خود اختصاص دادند و بعد از آن تیمی از دانشگاه شهید بهشتی و تیمی از دانشگاه فردوسی مشهد بیشترین امتیاز را دریافت کردند.

 [۱] http://acmwiki.ir/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا