اخبار

۱۷امین مسابقه‌ی منطقه‌ای ACM

۱۷امین مسابقه‌ی منطقه‌ای ACM تهران در پنج‌شنبه و جمعه ۳ و ۴ دی ۱۳۹۴ در دانشکده‌ی مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در حال برگزاری است.

acm

مسابقات برنامه‌نویسی دانش‌جویی ای‌سی‌ام در سال ۱۹۷۷ توسط انجمن معتبر ای‌سی‌ام با هدف ارتقای توانایی برنامه‌نویسی گروهی در بین دانش‌جویان بنا نهاده شد. این مسابقه هر ساله به‌صورت منطقه‌‌ای در نقاط مختلف جهان برگزار می‌شود و برندگان مسابقات منطقه‌ای به مرحله‌ی نهایی راه می‌یابند.

سال گذشته (۲۰۱۴) حدود ۴۵۰ مسابقه‌ی منطقه‌ای در سطح جهان برگزار شد که طی آن‌ها بیش از ۳۸۰۰۰ دانش‌جو از ۲۵۰۰ دانشگاه ۱۰۱ کشور مختلف جهان در مدت چهار ماه به رقابت پرداختند و در نهایت ۱۲۰ تیم برتر به سی و هفتمین مسابقه‌ی‌ جهانی در کشور مراکش راه یافتند.

هفدهمین مسابقه‌ی منطقه‌ای غرب آسیا در دانشکده‌ی مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد و در آن حدود ١٠٠ تیم سه نفره از ۵٠ دانشگاه داخل کشور و چند تیم از کشورهای آسیایی شرکت خواهند کرد و یک تا دو تیم برتر این مسابقه به چهلمین مسابقه‌ی جهانی برنامه نویسی ای سی ام که در اردیبهشت‌ماه ١٣٩۵ در کشور تایلند برگزار می‌شود راه خواهند یافت.

مسابقه‌‌ی جهانی به عنوان المپیک برنامه‌نویسان شناخته شده و در مجامع علمی از اعتبار ویژه‌ای برخوردار است. [۱]

برای مشاهده نتایج زنده این دور از مسابقه این لینک را دنبال کنید.


اختتامیه این مسابقه عصر امروز، جمعه ۴ دی برگزار می‌گردد. نتایج نهایی آن در همین مطلب به اطلاع خواهد رسید.

به روز رسانی:

چهار تیم دانشگاه شریف مقام‌های یک تا چهار را به خود اختصاص دادند و بعد از آن تیمی از دانشگاه شهید بهشتی و تیمی از دانشگاه فردوسی مشهد بیشترین امتیاز را دریافت کردند.

 [۱] http://acmwiki.ir/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا