دانستنی‌ها

تاثیرات پیش بینی شده جاوا ۹

مصاحبه‌ای با ۱۵ مدیر آشنا با اکوسیستم جاوا صورت گرفته است تا نظر آنان در مورد آینده تاثیرات نسخه آتی جاوا مشخص شود.

از مدیرانی از شرکت‌های Axway، CloudBees، Development Heroes، Dynatrace، HackerRank، Isomorphic Software، JNBridge، MbientLab، Origin Code Academy، Red Hat، Replay Games، Segment سوال پرسیده شده است که “انتظار دارید جاوا ۹ در آینده چه تاثیری داشته باشد؟” جواب‌های آنان در ادامه آمده است:

  • زمان بیشتری طول می‌کشد تا جاوا ۹ در شرکت‌ها به کار گرفته شود. بخشی از موفقیت جاوا مدیون به‌روزرسانی‌هایی است که در طول زمان انجام می‌دهد و به نظر با سرعت خوبی این‌کار انجام می‌گیرد. .Net احتمالا انرژی بیشتری در اکوسیستم جاوا ایجاد می‌کند.
  • جاوا ۹ شبیه جاوا ۸ خواهد بود که شرکت‌ها به کندی آن را می‌پذیرند. هرچیزی که در اکوسیستم‌ شرکت‌ها اجرا می‌شود به سختی تغییر می‌کند. به همین دلیل یک حسی می‌گوید که جاوا ۸ و ۹ اکوسیستم بسته‌‌تری خواهند داشت.
  • جاوا ۹ مربوط به ماژولاریتی است. کدهایی که بدون ماژول با جاوا ۸ کار می‌کنند، در جاوا ۹ با ماژول کار خواهند کرد.
  • فکر نمی‌کنم که جاوا ۹ به اندازه جاوا ۸ مهم باشد. یک مقداری ترس و ابهام در نحوه پیاده‌سازی این ماژولاریتی وجود دارد. آیا اشتباهی در ارائه چیزی که ممکن است وجود داشته باشد رخ داده است؟ به دلیل فهم ناکاملی که از آن وجود دارد، به خوبی که اوراکل می‌گوید از آب در نمی‌آید. نر‌م‌افزارهای زیادی تاکنون روی ماژولاریتی کار کرده‌اند. انجام همه این کارها در یک محیط بسته، پر کردن این شکاف را دشوار می‌کند.
  • تا وقتی که مطمئن نشویم مشتریان ما جاوا ۹ را فهمیده و درک کرده‌اند از آن استفاده نخواهیم کرد. ما مشتریان زیادی داریم که هنوز از جاوا ۸ هم استفاده نمی‌کنند.
  • ماژولاریتی با Jigsaw البته اگر آن را شامل شود. هرچند لازم است با دقت بررسی کنیم که آیا بدون محدودیت در جاوا ۹ قرار گرفته است یا خیر.

پیش‌بینی ‌های شما چیست؟ یا به نظرتان خیلی زود است تا در مورد آن صحبت کنیم؟

منبع:

https://dzone.com/articles/anticipated-impact-of-java-9-1

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا