دانستنی‌ها

واسط‌های کاربری جاوا هم می‌توانند زیبا باشند

طراحی واسط‌های کاربری به زبان جاوا همواره مورد انتقاد بوده است. اما به راستی چه چیزی یک UI را برای یک کاربر جذاب می‌کند؟ اعضای انجمن Reddit در حمایت از واسط‌های کاربری زیبای جاوا تلاش‌هایی کردند. در این‌جا چند مثال از اینکه چقدر یک واسط کاربری جاوا می‌تواند خوب باشد خواهیم داشت.

 

Mirror image via Shutterstock

موسس codenameOne اخیرا نظری مربوط به JavaFX و اینکه چرا نتوانسته است اوج بگیرد منتشر کرد. هرچند نظر جسورانه‌ای است اما باید گفت JavaFX و Swing کماکان در جامعه خود به زندگی شرافتمندانه‌شان ادامه می‌دهند.

اولین مثالی که می‌توان زد مربوط به صنعت موسیقی است که یک واسط کاربری بسیار زیبای جاوا در نرم‌افزار UltraMixer خودنمایی می‌کند. به هرحال DJها علاوه بر موسیقی خوب به یک نرم‌افزار خوب هم نیاز دارند. در زیر یک تصویر از آن را می‌بینید در ویدئو تبلیغاتی این نرم‌افزار هم می‌توانید یک نگاه اجمالی به واسط کاربری مدرن و تمیز آن داشته باشید.

واسط کاربری زیبای نرم افزار ultra mixer

زیبایی در دنیای بازی‌ها

یکی از شناخته‌شده ترین مثال‌های طراحی خلاقانه واسط کاربری چیزی جز Minecraft نیست. هرچند همه جذب اشیا بلوکی آن نشدند اما موفقیت آن خود از جذابیتش برای عموم سخن می‌گوید. به علاوه با استفاده از Swing و اندکی JavaFX نرم‌افزار Poker Copilot برای کمک به بازیکنان پوکر در ارتقا مهارت‌هایشان طراحی گردیده است که ویدئوی اجرای آن را می‌توانید در این‌جا مشاهده کنید.

واسط کاربری زیبای بازی poker copilot

برنامه‌های کسب‌و کار نیز لازم است خسته کننده نباشند.

برنامه‌های کسب و کار همیشه کسل‌کننده نیستند. یک مثال خوب این برنامه نظارت برای انبارهای پایانه‌هاست که توسط نویسنده مجله جاوا Dierk König طراحی شده است. ویدئوی اجرای آن نیز در این‌جا قابل مشاهده است.

واسط کاربری زیبای container terminal monitoring

برای جاوا به زبان جاوا

بدیهتا می‌توانید در دنیای جاوا طراحی‌های زیبای واسط گرافیکی را پیدا کنید. IDE محبوب جاوا Intellij IDEA چندین بار برای طراحی زیبای خود مورد ستایش قرار گرفته است. یکی دیگر از مدعیان زیبایی Scene Builder است که به شکل مناسبی ترکیبی از سادگی و ظرافت را به نمایش گذاشته است، کار با Scene Builder و واسط کاربری آن نیز در این فیلم نشان داده شده است.

به علاوه چند دمو از JavaFX مانند JavaFX Ensemble وجود دارد که نشان می‌دهد طراحی خوب با جاوا نیز امکان پذیر است. 

آیا شما نیز طراحی خوبی از UI به زبان جاوا سراغ دارید؟ با ما در نظرات در میان بگذارید.

منبع:

https://jaxenter.com/java-uis-can-be-beautiful-too-122546.html

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا