مسابقات

درباره «جی کل»

«جی‌کل» (JCAL: Java Contest and Acquisition League) مجموعه‌ای از مسابقات کوچک غیرحضوری است که در حوزه برنامه‌نویسی جاوا برگزار می‌شود. هر مسابقه در قالب مسأله‌ای خاص و کوچک منتشر می‌شود و شرکت‌کنندگان باید مسأله موردنظر را در قالب برنامه‌های جاوا پیاده‌سازی کنند. برای هر مسابقه، مهلت چند روزه مقرر می‌شود و در انجام پیاده‌سازی استفاده از منابع موجود، اینترنت و مشورت از دیگران کاملاً آزاد است. برای هر مسابقه، نحوه رتبه‌بندی و معیار ارزیابی برنامه‌ها اعلام می‌‌شود.

هدف از برگزاری مسابقات «جی‌کل»، ایجاد انگیزه برای یادگیری و رقابت در حوزه برنامه‌نویسی جاوا است. به نفرات برتر هر مسابقه، گواهینامه انجمن جاواکاپ و جوایزی به رسم یادبود اهدا می‌شود. لازم به ذکر است که مسابقات «جی‌کل» به صورت مستقل و مجزا از آزمون‌های جاواکاپ برگزار می‌شود. گواهینامه نفرات برتر ارتباطی به گواهینامه‌های آزمون‌های جاواکاپ ندارد.
اولین بار جی‌کل به صورت یک همایش و مسابقه در شهر بابل برگزار شد. ولی در حال حاضر، جی‌کل در قالب مسابقات غیرحضوری برنامه‌نویسی برگزار می‌شود.

شرکت در مسابقات:
پاسخ مسابقات باید به صورت ایمیل به آدرس jcal@javacup.ir ارسال شود. برای هر مسابقه، عنوان (subject) مشخصی برای ارسال ایمیل‌ها و همچنین ساختار مشخصی برای فایلهای پیوستی تعیین می‌شود. با توجه به این که فرایند ارزیابی در مسابقات به صورت خودکار انجام می‌شود، ساختارها و عناوین مشخص شده را به دقت رعایت فرمایید.
با توجه به کوچک بودن مسأله‌ها در مسابقات جی‌کل و همچنین صدور گواهینامه برای برندگان، شرکت در مسابقات به صورت انفرادی توصیه میشود. با این حال، شرکت در مسابقات به صورت تیمی برای گروههای حداکثر دونفره نیز مجاز است. اگر یک تیم برنده مسابقه باشد، تنها یک جایزه و یک گواهینامه گروهی برای ایشان صادر می‌شود.
ممکن است در یک مسابقه برنامه‌هایی به دست ما برسد که شباهت بیش از حدی به هم داشته باشند. برنامه‌هایی که شباهت زیادی به هم داشته باشند، همگی از شرکت در مسابقه حذف می‌شوند. این شرایط به صورت خودکار و با کمک ابزارهای کشف کد مشابه بررسی می‌شود. بنابراین از ارسال برنامه‌های مشابه با ایمیل‌های مختلف خودداری کنید. همچنین پیاده‌سازی خود را در اختیار دیگر شرکت‌کنندگان قرار ندهید.

تماس درباره جی‌کل:
در صورت نیاز و در رابطه با مسابقات جی‌کل، با آدرس jcal@javacup.ir تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا