مسابقات

درباره «جی کل»

«جی‌کل» (JCAL: Java Contest and Acquisition League) مجموعه‌ای از مسابقات کوچک غيرحضوری است که در حوزه برنامه‌نويسی جاوا برگزار می‌شود. هر مسابقه در قالب مسأله‌ای خاص و کوچک منتشر می‌شود و شرکت‌کنندگان بايد مسأله موردنظر را در قالب برنامه‌های جاوا پياده‌سازی کنند. برای هر مسابقه، مهلت چند روزه مقرر می‌شود و در انجام پياده‌سازی استفاده از منابع موجود، اينترنت و مشورت از ديگران کاملاً آزاد است. برای هر مسابقه، نحوه رتبه‌بندی و معيار ارزيابی برنامه‌ها اعلام می‌‌شود.

هدف از برگزاری مسابقات «جی‌کل»، ايجاد انگيزه برای يادگيری و رقابت در حوزه برنامه‌نويسی جاوا است. به نفرات برتر هر مسابقه، گواهينامه انجمن جاواکاپ و جوايزی به رسم يادبود اهدا می‌شود. لازم به ذکر است که مسابقات «جی‌کل» به صورت مستقل و مجزا از آزمون‌های جاواکاپ برگزار می‌شود. گواهينامه نفرات برتر ارتباطی به گواهينامه‌های آزمون‌های جاواکاپ ندارد.
اولين بار جی‌کل به صورت يک همايش و مسابقه در شهر بابل برگزار شد. ولی در حال حاضر، جی‌کل در قالب مسابقات غيرحضوری برنامه‌نويسی برگزار می‌شود.

شرکت در مسابقات:
پاسخ مسابقات بايد به صورت ايميل به آدرس jcal@javacup.ir ارسال شود. برای هر مسابقه، عنوان (subject) مشخصی برای ارسال ايميل‌ها و همچنين ساختار مشخصی برای فايلهای پيوستی تعيين می‌شود. با توجه به اين که فرايند ارزيابی در مسابقات به صورت خودکار انجام می‌شود، ساختارها و عناوين مشخص شده را به دقت رعايت فرماييد.
با توجه به کوچک بودن مسأله‌ها در مسابقات جی‌کل و همچنين صدور گواهينامه برای برندگان، شرکت در مسابقات به صورت انفرادی توصيه میشود. با اين حال، شرکت در مسابقات به صورت تيمی برای گروههای حداکثر دونفره نيز مجاز است. اگر يک تيم برنده مسابقه باشد، تنها يک جايزه و يک گواهينامه گروهی برای ايشان صادر می‌شود.
ممکن است در يک مسابقه برنامه‌هايی به دست ما برسد که شباهت بيش از حدی به هم داشته باشند. برنامه‌هایی که شباهت زيادی به هم داشته باشند، همگی از شرکت در مسابقه حذف می‌شوند. اين شرايط به صورت خودکار و با کمک ابزارهای کشف کد مشابه بررسی می‌شود. بنابراين از ارسال برنامه‌های مشابه با ايميل‌های مختلف خودداری کنيد. همچنين پياده‌سازی خود را در اختيار ديگر شرکت‌کنندگان قرار ندهيد.

تماس درباره جی‌کل:
در صورت نياز و در رابطه با مسابقات جی‌کل، با آدرس jcal@javacup.ir تماس بگيريد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا