مسابقات

برنده مسابقه دوم جی‌کل مشخص شد

مهلت شرکت در مسابقه جی‌کل2 به پایان رسید و در نهایت برنده این مسابقه مشخص شد. رقابت، بسيار نزدیک بود و پاسخ‌ها نشان از مهارت، دانش و خلاقیت شرکت‌کنندگان داشت. 

 

بالاخره دومین مسابقه جی‌کل برگزار شد. در این مسابقه، مجموعاً 21 برنامه به دست ما رسید. این برنامه‌ها پر بود از خلاقیت، مهارت و ایده‌های جالب. برنامه‌نویسی تابعی (Functional Programming)، امکانات جاوا 8 و توابع بازگشتی، برخی از ایده‌های استفاده‌شده برای کوتاه کردن برنامه فیبوناچی بود. برنامه‌های ارسالی از طرف شرکت‌کنندگان را در مطلبی دیگر منتشر کرده‌ایم. ما معتقدیم خواندن و فهمیدن این برنامه‌ها برای بسياری از برنامه‌نویسان مبتدی‌تر نیز مفید، الهام‌بخش و آموزنده خواهد بود. به همین دلیل از همه کسانی که در این رقابت کوچک و صمیمی شرکت کردند، تشکر می‌کنیم. هم برای گرم کردن این محفل صمیمی و هم برای کمک به نسل بعدی برنامه‌نویسان…

رقابت هم بسيار نزدیک و نفس‌گیر بود. به خصوص آقایان «علیرضا بیطرف حقیقی» و «غلامرضا اسفندانی» در صدر جدول رقابت بسيار نزدیکی داشتند. هر دوی این عزيزان برنامه‌ای صحیح و به طول 184 کاراکتر ارسال کرده‌بودند. در نهایت آقای «غلامرضا اسفندانی» با توجه به این که پاسخ را زودتر ارسال کرده بود، به عنوان برنده مسابقه دوم جی‌کل معرفی می‌شود (طبق قوانین مسابقه جی‌کل: اگر امتیاز دو نفر از هر نظر مساوی باشد، کسی برنده می‌شود که زودتر پاسخ خود را فرستاده است).

جالب است بدانید بهترین برنامه‌ای که به دست ما رسید، به طول 182 کاراکتر بود و توسط آقای اسفندانی ارسال شده بود، اما با توجه به این که ایشان قبلاً دو بار ایمیل زده بودند، پاسخ دوم ایشان برای ارزيابی مدنظر قرار گرفت (طبق اعلام انجمن جاواکاپ، هر فرد حداکثر دو بار می‌تواند پاسخ خود را ارسال نماید و در صورتی که بیش از یک بار ایمیلی را از یک نفر دریافت کنیم، فقط ایمیل دوم را مدنظر قرار می‌دهیم).

انجمن جاواکاپ، ضمن تقدیر از آقای علیرضا بیطرف حقیقی و همه دوستان دیگری که در این مسابقه شرکت کردند، به آقای غلامرضا اسفندانی تبریک عرض می‌کند.

ظاهراً آقای اسفندانی در حال حاضر ساکن ایران نیستند و در بلاد خارجه به سر می‌برند. مهمترین معضل حال حاضر انجمن جاواکاپ این است که چگونه جوایز این مسابقه را به دست برنده برساند؟!

چند آمار از شرکت‌کنندگان:

– حدود 86 درصد برنامه‌های رسیده، «صحیح» بودند، یعنی تست‌های مشخص شده را پاس می‌کردند.

– میانگین طول برنامه‌های رسیده 232.7 ، کمینه طول برنامه‌ها 182 و بیشینه آن 328 کارکتر بود.

 

جزئيات برنامه‌هایی که به دست ما رسیده است در مطلب دیگری مورد بررسی قرار گرفته است.

 

 

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. دوست عزیز علیرضا بیطرف حقیقی فک کنم شما به چند تا نکته توجه نکردید:
  1.فک کنم شما اصلا سوال رو نخوندید چون تو سوال چند تا نکته گفته شده بود از جمله استثنا و این که باید با توجه به تست کیس ها سوال رو پر میکردید
  2.شما مرتبه زمانی رو در نظر نگرفتید و این الگوریتمی که نوشتید رو همه بلد هستن و این الگوریتم کندی هست

 2. ضمن سلام و تشکر از مسابقه خوبتون. عرض کنم خدمتتون که این برنامه رو میشه فقط با 177 کارکتر هم نوشت! 😉

  package ir.javacup.jcal.jcal2;
  import java.util.*;

  class FibonacciImpl implements Fibonacci {

  long a,b=1;
  public List sequnce(int n){
  List l = new Vector(n);
  for(;n–>0;b+=a) l.add(a=b-a);
  return l;
  }
  }

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا