اخبار

فصل بعدی؛ اولین رویداد حضوری استارتاپ اینترنت اشیاء

طبق گزارش موبایل ویژن (2014): به طور میانگین هر ساله در حدود 40 درصد به آمار جامعه جهانی توسعه دهندگان اینترنت اشیاء افزوده می شود. در سال 2015 جمعیت IoT developer بیش از هشتصد هزار نفر بوده است و پیش بینی می شود این رقم به 4.5 میلیون توسعه دهنده تا سال 2020 برسد.

این افزایش 40 درصدی فقط از طریق ورود بازیگران (توسعه دهندگان) جدید محقق نمیشود، بلکه عامل مهم مهاجرت توسعه دهندگان از محیط وب و اپ موبایل به حوزه اینترنت اشیاء در این روند موثر است.

جریان مذکور طبق اذعان صاحب نظران دور از وضع موجود نیست و بر خلاف تصور عمومی با شتاب در حال فراگیر شدن است.

یکی از تفاوت های IoT development در این است که مبتنی بر یک شیء متصل (Connected object) اعم از سنسور، گجت و مانند آن، توسعه اپلیکیشن صورت می گیرد.

از سوی دیگر روند توسعه اشیاء متصل نشان می دهد که تا سال 2020 بیش از 50 میلیارد شیء متصل وجود خواهد داشت. این در حالی است در سال 2015 آمار 9 میلیارد شیء متصل از سوی شرکت های معتبر (اریکسون، سیسکو، IDC و …) اعلام شده است. با توجه به این روند، موج جدیدی از استارتاپها در حال ظهور است به نحوی که طبق پیش بینی گارتنر تا سال 2017 بیش از 50% سهم بازار IoT از آن استارتاپهایی خواهد بود که کمتر از سه سال از عمر تاسیس آنها می گذرد.

 

در رویداد «فصل بعدی» 28 بهمن 94 اکوسیستم کسب و کارهای آینده مبتنی بر IoT و فرصت های پیش روی استارتاپهای مبتنی بر IoT را از زبان خبرگان استارتاپ در حوزه اینترنت اشیاء خواهیم شنید. در این برنامه علیرضا طهماسب زاده بنیان گذار بلاکس (استارتاپ اولین ساعت هوشمند ماژولار) از موقعیت استارتاپ خود (کالیفرنیا) به نقل تجارب، چالش ها و جذابیت های این حوزه می پردازد.

 

لازم به ذکر است دارندگان گواهینامه جاواکاپ از تخفیف ویژه برای ثبت نام در رویداد برخوردار هستند.

 
 
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا