اخبار

مسابقه نبرد هوش مصنوعی شریف

مسابقه‌ی نبرد هوش مصنوعی شریف ،Sharif AI Challenge، یا همان نبرد به زبان جاوا (Java Challenge) سابق، امسال نیز در اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود. ثبت نام این دوره از مسابقات از ۱۲ بهمن آغاز گردیده و تا ۱۹ بهمن ادامه دارد.

 

ai-challenge

به گفته وبلاگ اطلاع رسانی این مسابقه، درواقع این مسابقه هشتمین دوره‌ی مسابقات نبرد به زبان جاوا ،Java Challenge ،می‌باشد که به دلیل پشتیبانی رسمی مسابقات از زبان های پایتون و ++C ، این رویداد با نام نبرد هوش مصنوعی شریف برگزار خواهد شد.

امسال مسابقه به صورت بین المللی و در دو مرحله ی حضوری و غیر حضوری برگزار خواهد شد. علاقمندان می‌توانند در قالب تیم‌های سه نفره برای ثبت نام به سایت اصلی مسابقه مراجعه نمایند.

در این مسابقه یک بازی توسط تیم فنی مسابقات طراحی شده است و شرکت‌کنندگان باید برنامه ای را بنویسند تا با توجه به شرایط بازی دستورات لازم را برای اجرای بازی به کارگزار بازی بفرستد. در پایان برنامه‌های نوشته شده توسط تیم‌ها در محیط بازی با یک‌دیگر به رقابت می‌پردازند و تیمی که بتواند طبق قوانین بازی امتیاز بیشتری را کسب کند برنده‌ی بازی خواهد بود.

ثبت نام در بازه ی ۱۲ الی ۱۹ بهمن انجام می‌شود.

مرحله ی انتخابی به شکل غیر حضوری از تاریخ ۲۱ بهمن الی ۲۸ بهمن برگزار خواهد شد. در این مرحله ‌شرکت‌کنندگان یک هفته فرصت دارند تا برنامه‌ی مربوط به بازی طراحی شده را بنویسند و از طریق سایت مسابقات برای تیم برگزار کننده ارسال نمایند.

پس از پایان این مهلت و اجرای بازی‌ها از ۳۲ تیم برتر جهت شرکت در مرحله‌ی حضوری در روز‌های ۱۲ و ۱۳ اسفند که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد، دعوت به عمل می‌آید.

شرکت در این مسابقه نیاز به هیچ گونه اطلاعات تخصصی از مباحث و الگوریتم‌های هوش مصنوعی ندارد (البته استفاده از این الگوریتم‌ها قطعا به موفق‌تر بودن برنامه‌ها کمک خواهد کرد.) و مهارت برنامه‌نویسی به یکی از زبان‌های ++C، جاوا و Python برای حضور در مسابقه کافی خواهد بود!

‌برای ثبت‌نام در این دوره از مسابقات از سایت اصلی این مسابقه اقدام نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا