یک تجربه

چرا باید موفقیت‌های خود را به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاشتن داستان‌های موفقیت برای بسیاری از مردم با ترس و نگرانی همراه است. مردم سعی دارند موفقیت‌های خود را چون رازی نگه دارند، درحالیکه افراد موفق می‌دانند که موفقیت یک راز نیست، یک مسیر و داستانی است از تلاش‌ها، پشتکارها و انگیزه‌ها برای رسیدن به هدف و به اشتراک گذاشتن آن‌ها هم برای فرد و هم برای جامعه بسیار مفید خواهد بود.


 اغلب مردم طرز فکر اشتباهی دارند که باعث می‌شود از به اشتراک گذاشتن داستان‌های موفقیت خود واهمه داشته باشند. آنان می‌ترسند رقیبانشان آن‌ها را کپی کنند. می‌ترسند که هرچیزی که برای آنان به خوبی کار‌ می‌کند، با شروع انجام آن توسط دیگران، دیگر کار نکند. آنان از انتشار هرچیزی که خود آن را یافته‌اند به بهانه‌ی این‌که این چیزی است که آنان را موفق نگه‌داشته است هراسان هستند.

این یک اشتباه بزرگ است!
هرچه بیشتر به دیگران یاد دهیم، آموزش دهیم یا به اشتراک بگذاریم چیزهای بیشتری یاد خواهیم گرفت.
قرن‌ها پیش سربازان داستان‌های خود از جنگ‌ها را با هم به اشتراک می‌گذاشتند چرا که باز یادآوری وقایع باعث می‌شد دلیل موفقیت برای خود آنان نیز روشن شود و همین روشن شدن دلایل به آنان این قابلیت را می‌داد که موفقیت‌های خود را تکرار کنند.

اما رقیبان چه می‌شوند؟!
شما آنان را خیلی دست بالا می‌گیرید. جهان پر از انسان‌هایی است که کاری نمی‌کنند. بسیاری از مواقع شما به کسی طرح و نقشه‌ای برای موفقیت می‌گویید اما وی چندین دلیل خواهد یافت که نشان دهد این طرح برای او کار نمی‌کند. شما باید طرز فکر محدود خود را کنار بگذارید و باور داشته باشید راه‌های کافی برای شما و رقیبانتان در دنیا وجود دارد.
حتی اگر رقیبان شما دقیقا همان کاری را کردند که شما انجام دادید، به شیوه‌ای که شما آن را انجام می‌دهید اجرا نخواهند کرد. Ray Kroc کسی که مک دونالد را یک برند جهانی کرد می‌گوید : رقابت می‌تواند تلاش برای سرقت ایده‌های من و کپی کردن شیوه‌های من باشد. اما آنان نمی‌توانند فکر مرا بخوانند. پس من آنان را یک مایل و نیم از خود دور نگه می‌دارم.

دلیل دیگری که شما باید موفقیت های خود را به اشتراک بگذارید این است که بالاخره کسی به شما کمک کرده است. (چه خودتان فهمیده باشید چه نه) و بسیار خوب است که این چرخه را ادامه دهیم. چه بسا در مشکلات شخصی ناشناخته شما را نجات می‌دهد پس شما نیز به جبران آن در آینده به کسانی که نمی‌شناسید کمک کنید.

در اخر اینکه موفقیت بسیار جذاب خواهد شد وقتی کسانی را داشته باشید که با آنان به اشتراک بگذارید. پیشگامان و پایه‌گذاران ممکن است انسان‌های بسیار تنهایی باشند. بهتر است وقت خود را برای ساختن چیزی که تنها خود از آن لذت ببرید تلف نکنید.

منبع:

http://johnmichaelmorgan.com/why-you-should-share-your-success/

 

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا