اخبار

شرکتهای نرم‌افزاری، بیش از هر تخصص دیگری به توسعه‌دهندگان جاوا نیاز دارند

وب‌سایت Dice.com که یک مرجع معتبر کاریابی در حیطه فناوری اطلاعات است، اعلام کرده است که با اختلاف زیادی بیشترین جستجوی کارفرمایان در زمینه Java/J2EE است.

در سه ماهه اول سال ۲۰۱۴ بیشترین مهارتی که در سایت Dice.com در حوزه فناوری جستجو شده است برنامه نویس مجرب جاوا بوده است. شراوان گلی (Shravan Goli) مدیر سایتDice.com در بیانیه ای اعلام کرده است: «بیشترین جستجو با اختلاف زیادی در زمینه Java/J2EE بوده است». او در ادامه می گوید: «ظاهراً این زبان برنامه‌نویسی، که تازه در ۲۰ سال گذشته به صورت تجاری شروع به کار کرده است، عزم راسخی در توسعه نرم‌افزارهای مدرن دارد».

زبانهای برنامه نویسی که بعد از Java/J2EE درخواست شده است به ترتیب .NET، C++، C#و مهارتهای پیشرفته تر شامل SQL ، HTML ،C، Web و Linux است. شراوان گلی در ادامه می گوید: «تجربه کاری به وضوح برای مدیران از اهمیت خاصی برخوردار است، ولی فارغ التحصیلان جدید نباید ناامید باشند»، زیرا رتبه جستجوی کارفرمایان در زمینه علوم کامپیوتر (Computer Science) نیز در سایت Dice رتبه ۳۳ است، که به قول آقای گلی «نشان از تمایل برای جذب نیروهایی است که به تازگی فارغ التحصیل شده‌اند». این تحقیق در سایت Dice از ابتدای ماه ژانویه تا ۱۵ آوریل سال ۲۰۱۴ انجام شده است. 

در زمینه تکنولوژی‌هایی که با وب کار می کنند، java script در رتبه ۱۲،ASP.NET در رتبه ۱۷، HTML5 در رتبه۱۹، PHP در رتبه۲۰ و CSS در رتبه ۳۲ قرار دارند. (لازم به ذکر است که گزارش اخیری که توسط WalletHub ارائه شده [۱] نشان می دهد که بیشترین نیاز شغلی موبوط به برنامه نویسان وب است). برنامه نویسان موبایل در رتبه بندی Dice بعد از وب است که در آن اندروید در رتبه ۳۱ و iOS در رتبه ۳۵ قرار دارند.

با نگاهی به آینده، سایت Dice انتظار دارد که درخواستهای شغلی بیشتری برای توسعه دهندگان و طراحان وسایل الکترونیکی پوشیدنی (مانند لباسها یا لوازمی که کامپیوتر همراه خود دارند)، اینترنت اشیاء، همچنین هواپیماهای بدون سرنشین و رباتها ارائه شوند.

بنا بر گزارش سایت Dice، مرکز آمارگیری آمریکا نیز دوره خوبی را برای برنامه‌نویسان نشان می‌دهد. با آماری در حدود ۲٫۸% بیکاری در سه ماهه نخست امسال که این آمار در ۵ سال پیش حدود ۵% و در ۴ سال پیش ۵٫۵% اعلام شده است. به طور کلی سایت Dice ، ۸۰۷۸۴ فرصت شغلی در حوزه فناوری در اول ماه می اعلام کرده است که شامل ۴۸۲۰۲ شغل تمام وقت است.

منبع:

http://www.infoworld.com/t/java-programming/employers-want-java-skills-more-anything-else-242925

 

مراجع:

[۱] http://www.infoworld.com/t/it-jobs/tech-the-place-be-the-top-entry-level-jobs-242355

 

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. Read this post and be hope about future and your IT knowledge…
    Of course I think it can have progressive process if managers understand this situation and change their current managing policies otherwise we always wait in current position.
    Thanks Zahra Masdar-Alomoor for write this post
    I share this post in other social networks too with link to this page
    BR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا