تبادل‌نظر

چه ویژگی‌هایی را دوست دارید تا در جاوا ۱۰ ببینید؟

عده‌ای می‌گویند سال ۲۰۱۶ سال خوبی برای تکنولوژی بوده است و عده‌ای از اینکه بالاخره سال ۲۰۱۷ فرا رسید خوشحالند. مهم نیست که چقدر سال ۲۰۱۶ خوب یا بد بوده است، یک چیز بوده است که وجود نداشته و آن جاوا ۱۰ است که هرکسی دوست دارد در مورد آن صحبت کند. در این مطلب نظر ۶ فعال حوزه نرم‌افزار را می‌بینیم و نظر شما را جویا می‌شویم.

نظر ۶ فعال این حوزه را می‌بینیم.

Lukas Eder: همه چیز!

تیم Java SE اوراکل به سرعت به سمت JEPهای باحال شامل value types، generalized generics، local variable type inference و decleration site variance در حال حرکت است. امیدواریم همه آن چه که روی آن کار می‌کنند در جاوا ۱۰ ببینیم.

Steve Naidamast: از آن‌جایی که من با محیط Microsoft کار می‌کنم خیلی لیست آرزویی برای جاوا ۱۰ ندارم. با این حال، چیزی که از تحلیل‌گرانی که این زبان را بررسی می‌کنند شنیدم این است که جاوا برخلاف Microsoft C#i خیلی به کلمات بیشتری نیاز دارید و همین باعث شده که استفاده از آن سخت باشد. اگر این چنین است واقعا امیدوارم این مشکل را در عین حفظ یکتایی زبان حل کنند.

Nicolai Parlog: من چیزی که در pipeline هست را خیلی دوست دارم و خیلی دوست دارم چیزهایی که قرار است در ۲۰۱۹ منتشر شود را داشته باشم. در واقع اینکه تعداد کمی ویژگی عالی را سال ۲۰۱۹ داشته باشم را به اینکه تعداد زیادی ویژگی عالی در سال ۲۰۲۱ داشته باشم ترجیح می‌دهم.

Ivan Kusalic: من خیلی مایلم که پشتیبانی بهتری از JVM  برای زبان‌های دیگر داشته باشیم. اگر هم بخواهیم یک چیز خاصی برای جاوا بخواهم پشتیبانی از آرگومان پیش‌فرض است.

Jonas Helming: درخواست من یک مدل سرویس عملی با تزریق وابستگی‌ها مشابه Declarative Services است.

Kai Spichale:‌ زبان‌های برنامه‌نویسی زیادی روی JVM کار می‌کنند. امیدوارم سرمایه‌گذاری بیشتری روی JVM انجام شود تا نوآوری‌های بیشتری را در زبان‌های برنامه‌نویسی جدید ببینیم.

اما نظر شما چیست؟ کمبود چه ویژگی در جاوا می‌بینید؟ دوست دارید چه ویژگی‌هایی به آن اضافه شود؟

منبع:

https://jaxenter.com/technology-trends-2017-features-like-see-java-10-130984.html

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. اگر بشود یک کامپایل مستقل از jvm هم در کنار هم طراحی شود خیلی خوب میشه یعنی بتونی انتخاب کنی سیستم عاملی کامپایل بشه یا بر روی vm

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا